Jasna godzina", Nina Riggs,

Jasna godzina", Nina Riggs,

Nina Riggs, Jasna godzina - poruszający bestseller już wkrótce w WLu!

Udostępnij

Wspaniała książka i waleczna kobieta – Lucy Kalanithi, żona Paula Kalanithiego, autora bestsellerowego "Jeszcze jednego oddechu". Fantastyczna autoterapia dla szukających pociechy w trudnych chwilach.

Nina Riggs, młoda mama, żona i poetka, podświadomie wie, że jej kolej w końcu nadejdzie. Pochodzi z silnie obciążonej genetycznie rodziny – jej matka, dziadek, ciotki i kuzynowie umarli na raka. Gdy ma 37 lat, staje twarzą w twarz z nowotworem. Złośliwy rak piersi. Jedna mała plamka.

Jasna godzina miała być pamiątką dla synów – 9-letniego Freddy’ego i o dwa lata młodszego Benny’ego – która w przyszłości pozwoli im zrozumieć, jak ogromną miłością ich darzyła. Chłopcy widzą chorobę na swój naiwny sposób, a Nina stara się przygotować ich jak najlepiej na czas, w którym jej zabraknie.

Opinia o książce:

Poruszająca… chwytająca za serce… <<Jasna godzina>> to tegoroczny odpowiednik <<Jeszcze jednego oddechu>> Kalanithiego (The Washington Post)

«Śmierć to nie koniec świata» – zwykła żartować moja mama, kiedy zdiagnozowano u niej nieuleczalną chorobę. Nigdy tak naprawdę nie rozumiałam, o co jej chodzi. Aż pewnego dnia doznałam olśnienia. (Nina Riggs)


Nie śmierć mnie niepokoi, ale umieranie. Prawda o losie człowieka jest niezmienna - niepewność, bezsilność i samotność w obliczu śmierci towarzyszą każdemu z nas. Skąd czerpać siłę?  Pomagają mądre książki.

Nina studiuje Montaigne’a, czyta wiersze Claudii Emerson, przywołuje Tołstoja, Gawandego i Kalanithiego. Znajduje własny sposób, aby oswoić podejrzaną okolicę: pozostawia pamiętnik, prezent dla swoich synów. Jasna godzina to zapis zmagania się ze śmiertelną chorobą oraz opowieść o wielkiej miłości – do rodziny, życia, świata. Lekcja akceptacji tego, co przynosi los oraz godnego przeżywania czasu, jaki nam pozostał.(Jarosław Gośliński, portal onkologiczny zwrotnikraka.pl)
    
   


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się