Wydawnictwo Jedność
7.Salon Ciekawej Książki, Expo Łódź

7.Salon Ciekawej Książki, Expo Łódź

Noblistka gościem Salonu Ciekawej Książki!

Udostępnij

Z wielką przyjemnością informujemy, że gościem specjalnym tegorocznej edycji Salonu Ciekawej Książki będzie niemiecka pisarka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla z roku 2009 Herta Müller!

Noblista weźmie udział w Panelu Mistrzowskim pt. "Europa - Demokracja - Literatura". W dyskusji weźmie również udział Olga Tokarczuk​ - laureatka Literackiej Nagrody NIKE. Spotkanie odbędzie się 26 listopada (niedziela), o godz. 16.00 w Auli Hali Expo-Łódź.

Herta Müller to jedna z najwybitniejszych postaci współczesnej literatury niemieckiej - urodziła się w rumuńskim Banacie. Dzieciństwo i młodość spędziła w kraju komunistycznej dyktatury. Tam rozpoczęła się jej kariera literacka, szybko przerwana zakazem publikacji. Prześladowana przez władze, wyemigrowała do Niemiec. Zdobyła uznanie na arenie międzynarodowej, o czym świadczą liczne przekłady oraz nagrody, w tym Nagroda im. Kleista (1994), Europejska Nagroda Literacka Aristeion (1995) oraz Nagroda Fundacji im. Konrada Adenauera w dziedzinie literatury (2004). W 2005 roku Herta Müller otrzymała Berliner Literaturpreis-Heiner-Müller-Gastprofessu - informacja za serwisem Lubimyczytac.pl​.

Organizatorem Panelu jest Dom Literatury w Łodzi​ w ramach Festiwalu "Puls Literatury".


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się