Noc Bibliotek 2022 pod hasłem „To się musi powieść”

Noc Bibliotek 2022 pod hasłem „To się musi powieść”

Noc Bibliotek 2022 pod hasłem „To się musi powieść”

Udostępnij

VIII. edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października pod hasłem „To się musi powieść”. Jej organizator – Centrum Edukacji Obywatelskiej – chce w ten sposób pokazać wagę bibliotek w kształtowaniu obrazu lokalnych społeczności.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej zainicjowało i rozwija tę akcję pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów: Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji – od najstarszych książnic po „szafy” z książkami.

Biblioteki mogą zgłaszać się TUTAJ.

Z kolei TUTAJ znajduje się przystępna instrukcja, jak to zrobić.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami”, która zachęca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. Biblioteki, które zorganizują najciekawsze wydarzenia, zostaną nagrodzone sprzętem i zestawami książek.

Źródło: Centrum Edukacji Obywatelskiej


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się