Noc Muzeów 2023 w MOCAK-u

Noc Muzeów 2023 w MOCAK-u

Noc Muzeów 2023 w MOCAK-u

Udostępnij

W piątek, 19 maja, zapraszamy na Noc Muzeów do MOCAK-u.  Muzeum będzie czynne od godziny 18 do 1 w nocy. Ostatnie wejście na ekspozycje o godzinie 0.30. Tego dnia Organizatorzy zaoferują bilet specjalny w cenie 1 zł. Zwiedzający będą mogli zobaczyć wszystkie wystawy oraz wziąć udział w wydarzeniach zorganizowanych z tej okazji.

30 marca otworzyliśmy nowe ekspozycje czasowe:

Artyści z Krakowa. II Grupa Krakowska
budynek A, poziom 0

Jakub Julian Ziółkowski
Jesteście moi
budynek A, poziom 0

Powrót do ceramiki
Galeria Alfa

Lukáš Houdek
Hidźra – pomiędzy płciami
Galeria Beta

Krzysztof Maniak
Działania w naturze
Galeria Re

Wszystkie aktualne wystawy >>

Biblioteka oraz MOCAK Bookstore 19 maja otwarte będą w godzinach funkcjonowania Muzeum, to znaczy od 18 do 1 w nocy.

Program

Technoc Muzeów, sala audiowizualna, godz. 21.30–23

Nawiązujemy do dyskonocy w piwnicach Krzysztoforów, na których spotykali się członkowie II Grupy Krakowskiej, i zapraszamy do sali audiowizualnej MOCAK-u na set muzyczny techno i animację panoramiczną tworzoną na żywo na bazie dzieł grupokrakowian. Skany prac II Grupy Krakowskiej zostaną poddane manipulacjom komputerowym przez Mateusza Świderskiego, artystę eksperymentującego z najnowszymi mediami. Swój set zagra ważna postać krakowskiej sceny techno, didżej i promotor imprez HiTrash.

 Otwarte stanowisko graficzne: tworzenie własnego ekslibrisu, Biblioteka, godz. 18–22

W Bibliotece MOCAK-u w godzinach 18–22 będzie można wykonać własny ekslibris – artystyczną pieczęć służącą do oznaczania swoich książek. Posłużymy się techniką linorytu. Do warsztatowego działania można dołączyć w wybranym momencie w czasie wydarzenia.

Kossakówka, podcienia Muzeum, godz. 18–24

Zapraszamy do podcieni Muzeum na prezentację poświęconą działaniom związanym z Kossakówką wraz z pokazem filmu przedstawiającego koncepcję zagospodarowania zabytkowej willi przy pl. Juliusza Kossaka 4 w Krakowie.

Spotkania z przewodnikami w przestrzeni ekspozycyjnej, godz. 19–21

Podczas Nocy Muzeów w przestrzeni nowych wystaw czasowych na publiczność będą czekali przewodnicy i przewodniczki, by porozmawiać o wybranych dziełach.

Oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego, godz. 20

Magdalena Mazik, kierowniczka Działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u, poprowadzi otwarte zwiedzanie Biblioteki Mieczysława Porębskiego – wybitnego krytyka sztuki i teoretyka II Grupy Krakowskiej. Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

W Noc Muzeów MOCAK Bookstore zaprasza zwiedzających do udziału w kiermaszu publikacji MOCAK-u. Wybrane tytuły kupicie w promocyjnych, obniżonych nawet o 90% cenach.


Do zobaczenia!


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się