Noc Muzeów w Domu Literatury w Warszawie

Noc Muzeów w Domu Literatury w Warszawie

Noc Muzeów w Domu Literatury w Warszawie

Udostępnij

Już jutro Noc Muzeów w Domu Literatury w Warszawie. Jak piszą Organizatorzy: Myśląc o wszystkich, którzy nas wspierali w walce o nasz DOM, przygotowaliśmy tyle atrakcji, że ledwie się pomieszczą!

Program

18:00-19:00 Prezentacja gabinetu Jarosława Iwaszkiewicza – prof. Anna Nasiłowska, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (siedziba Stowarzyszenia Pisarzy Polskich na I piętrze)

od 18:00 „Ilustracje cytowane” – wystawa ilustracji stworzonych do książek Kolekcji Literackiej Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (sala od ul. Senatorskiej na parterze)
„Pędzlem, gitarą i piórem”, czyli prezentacja obrazów członków Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a także spontaniczny wieczór muzyczny autorów śpiewających (sala od ul.Senatorskiej na parterze).

od 18:00 „Organizacje pisarskie w Międzywojniu”– dr Grzegorz Wiśniewski, wiceprezes Związku Literatów Polskich;
„Wielcy prezesi ZZLP i ZLP od 1954 (sylwetki, twórczość)” – Marek Wawrzkiewicz, prezes Związku Literatów Polskich (siedziba Związku Literatów Polskich – sala nr 2 na I piętrze)

od 18:00 Wystawa pt. „Nagła wyspa. Wiersze i rysunki Zbigniewa Herberta” – wystawa rysunków z notatników podróżnych Herberta oraz wierszy w wersji polskiej i angielskiej w przekładzie Alissy Valles (Polski PEN Club we współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta – klatka schodowa i hol na I piętrze)

od 18:00 „Herbert w bibliotece. Pod prąd czasu”. Prezentacja materiałów poświęconych Zbigniewowi Herbertowi znajdujących się w zbiorach Biblioteki Donacji Pisarzy Polskich – pracownia Biblioteki Narodowej (Biblioteka na II piętrze)

od 18:00 Wystawa „Supermoc książek” połączona z kiermaszem książek z autografami, podkoszulków Ratowników czytelnictwa i obrazków z książki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie” (Fundacja Powszechnego Czytania – biuro Fundacji na I piętrze)

18:00-19:00 Koncert chopinowski (Chopin Point – aula na I piętrze)

19:00-20:00 Galowy Koncert laureatów X Edycji Międzynarodowego Młodzieżowego Jazzowego Konkursu MAGNOLIA – Fundacja Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda (aula na I piętrze)

20:00-24:00 „Sen o Warszawie, wieczór poświęcony pamięci Marka Gaszyńskiego”. Program Fundacji Muzeum Jazzu im. Leopolda Tyrmanda przygotowany we współpracy z rodziną i przyjaciółmi zmarłego autora książek, wierszy, tekstów piosenek, dziennikarza radiowego, a także kolekcjonera. Na program składa się prelekcja, koncert (aula na I piętrze) i wystawa (hol na II piętrze)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się