14. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, Noc Opowiadań Iberyjskich

14. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, Noc Opowiadań Iberyjskich

Noc Opowiadań Iberyjskich we Wrocławiu

Udostępnij

Zapraszamy w imieniu Księgarni Hiszpańskiej we Wrocławiu na wyjątkową wrześniową noc, podczas której zabrzmią, czytane w oryginale i w przekładach, najciekawsze opowiadania iberyjskie.

 

Wrocławska Księgarnia Hiszpańska to miejsce unikatowe na mapie miasta. Pomiędzy regałami wypełnionymi polskimi, hiszpańskimi i portugalskimi książkami odbywają się liczne spotkania autorskie, dyskusje i premiery literackie, warsztaty językowe, a nawet kameralne koncerty. Tam też, jako zapowiedź 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, odbędzie się NOI, czyli Noc Opowiadań Iberyjskich.

W trakcie każdego z dwóch wieczorów, tuż przy wrocławskim Rynku, posłuchamy wybranych przez Marcina Kurka utworów hiszpańskich i portugalskich autorów, m.in. Pabla Garcíi Casado, Patricii Esteban Erlés, Rosy Montero, Adolfa Garcíi Ortegi oraz Any Maríi Shua. Posłuchamy ich w oryginale wraz z przygotowanymi specjalnie na tę okazję polskimi tłumaczeniami. I, jak zapowiada Marcin Hamkało, skorzystamy z muzyki i porozmawiamy szczerze o tym, co nam w duszy gra.

NOI odbędzie się 7 i 8 września, w oba wieczory start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Organizator: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji

Dofinansowanie: ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Współfinansowanie: Gmina Wrocław

Partnerzy: ELITE Księgarnia Hiszpańska, Fundacja Libros Libres

Patroni medialni: Radio Luz, Magazyn Wroclife, Wywrota.pl, Lubię czytać, Opętani czytaniem, Booklips.pl, Hispanico.pl

 

14. Międzynarodowy Festiwal OPOWIADANIA
Wrocław, 5-–7 października 2018


Międzynarodowy Festiwal Opowiadania [MFO] to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych. MFO podejmuje także próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji.
Podczas 14. edycji festiwalu ponownie będziemy gościć autorów zagranicznych, którzy odczytają swoje premierowe opowiadania w nietypowej scenografii. Dodatkowo planowane są dwie premiery książkowe, dyskusje i warsztaty.

www.opowiadanie.org

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się