Building the Barricade

Building the Barricade

Nominacje dla polskich książek

Udostępnij

Tom wierszy "Budowałam barykadę" Anny Świrszczyńskiej, który ukazał się w tym roku nakładem wydawnictwa Tavern Books w przekładzie Piotra Florczyka znalazł się wśród tytułów nominowanych do prestiżowej amerykańskiej nagrody translatorskiej - PEN Award for Poetry in Translation. Nominacje ogłoszono na początku grudnia. Zwycięzcę poznamy w lutym przyszłego roku.

W tym roku doceniony został również inny polski tytuł w przekładzie Piotra Florczyka: wybór wierszy Dariusza Sośnickiego, pod tytułem The World Shared, znalazł się w finale nagrody AATSEEL 2016 Literary Translation Book Prize, przyznawanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języków Słowiańskich i Wschodnioeuropejskich. W tym przypadku nad przekładem Piotr Florczyk pracował razem z Borisem Dralyukiem. Książka została opublikowana w 2014 roku przez BOA Editions.

Piotr Florczyk – poeta, eseista i tłumacz dwudziestowiecznej poezji polskiej na język angielski. Współzałożyciel i redaktor kalifornijskiego wydawnictwa Calypso Editions. Swoje wiersze, recenzje, eseje i przekłady publikował m. in. w „The New Yorker″, „Notre Dame Review″, „Los Angeles Review of Books″, „Poetry International″, „The Southern Review″, „Threepenny Review″, „Times Literary Supplement″ i „World Literature Today″. Uczy literatury na kilku kalifornijskich uniwersytetach. Mieszka w Los Angeles.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się