Norwegia gościem honorowym Targów Książki w Warszawie!

Norwegia gościem honorowym Targów Książki w Warszawie!

Norwegia gościem honorowym Targów Książki w Warszawie!

Udostępnij

Targi Książki w Warszawie odbędą się od 26 do 29 maja na Placu Defilad i w Pałacu Kultury i Nauki, a w roli Gościa Honorowego wystąpi Norwegia. Wystąpienie Norwegii w roli Gościa Honorowego organizowane jest przez NORLA (Norwegian Literature Abroad) w ścisłej współpracy z Ambasadą Królestwa Norwegii w Warszawie.

„Cieszę się, że Norwegia będzie Gościem Honorowym tegorocznych Targów Książki w Warszawie. Dobra literatura może nas poruszyć, sprowokować i sprawi, że zrozumiemy jak wiele mamy ze sobą wspólnego; jest to coś czego potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek, teraz gdy staramy się wyjść z pandemii. Obecność Norwegii na targach przyczyni się do jeszcze szerszego udostępniania literatury norweskiej polskiej publiczności, z korzyścią zarówno dla autorów, jak i czytelników” – mówi Anniken Huitfeldt, Minister Spraw Zagranicznych Norwegii.

Jak informują organizatorzy norweskiego wystąpienia, Polska jest ważnym rynkiem, na którym literatura norweska cieszy się dużym zainteresowaniem, zaczynając od kryminałów, przez nordycki noir, aż po książki dla dzieci i bajki. Polska literatura jest również dobrze przyjmowana w Norwegii – zajmuje piąte miejsce jeśli chodzi o tłumaczenia z języków obcych.

„Cieszę się, że Norwegia będzie Gościem Honorowym tegorocznych Targów Książki w Warszawie. Dobra literatura może nas poruszyć, sprowokować i sprawić, że zrozumiemy jak wiele mamy ze sobą wspólnego; jest to coś czego potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek, teraz gdy staramy się wyjść z pandemii. Obecność Norwegii na targach przyczyni się do jeszcze szerszego udostępniania literatury norweskiej polskiej publiczności, z korzyścią zarówno dla autorów, jak i czytelników” – mówi Anniken Huitfeldt, Minister Spraw Zagranicznych Norwegii.

„Bardzo się cieszymy, że możemy być Gościem Honorowym Targów Książki w Warszawie. To świetna okazja by po raz kolejny zaprezentować norweską literaturę i jej autorów na międzynarodowym rynku, tym razem polskim czytelnikom. W ciągu ostatnich pięciu lat, język polski znalazł się w pierwszej dziesiątce języków, w programie grantów na tłumaczenia przyznawanych przez NORLA. Twórczość wielu norweskich autorów jest już dostępna w polskim przekładzie, więc program literacki, który zaprezentujemy, pokaże wszystkie aspekty współczesnej literatury norweskiej” – mówi Margit Walsø, dyrektorka NORLA.

„Literatura norweska w roli głównej na Targach Książki w Warszawie to wspaniała wiadomość dla wielu czytelników, jest bowiem w Polsce bardzo ceniona i niezwykle popularna dzięki znakomitym autorom, doskonałym tłumaczom i wydawcom. To także docenienie polskiego rynku wydawniczego i Targów w Warszawie, jako najważniejszego wydarzenia tej branży w Polsce” – mówi Jacek Oryl, dyrektor Targów Książki w Warszawie.

Ekspozycja Norwegii będzie wyjątkowo duża, znajdziemy ją w Sali Marmurowej i Sali Kisielewskiego, a także na stoisku (200 m2) ulokowanym w namiotowym pawilonie przed głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki. Spotkania z norweskimi autorkami i autorami odbywać się będą na scenie głównej i mniejszej scenie przed Pałacem. Planowanych jest wiele wydarzeń, także online, zarówno dla czytelników, jak i branży wydawniczej.

Organizatorem Targów Książki w Warszawie jest Fundacja Historia i Kultura.

Więcej informacji w załączeniu i na stronie:

www.targiksiazki-warszawa.pl

www.historiaikultura.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się