"Życie jest sztuką", Joanne K. Rowling

"Życie jest sztuką", Joanne K. Rowling

Nowa książka J.K. Rowling

Udostępnij

Wydawnictwo MEDIA RODZINA opublikuje polskie wydanie książkowe przemówienia J.K. Rowling wygłoszonego na Uniwersytecie Harvarda w 2008 roku, pt. Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażki i o sile wyobraźni. Książka, ilustrowana przez Joela Hollanda, ukaże się 22 listopada 2017 roku.

Nota o książce:

W 2008 roku J.K. Rowling wygłosiła wzruszającą przemowę dla absolwentów Uniwersytetu Harvarda. Przemówienie, które ukazuje się po raz pierwszy w formie książkowej w języku polskim pt. Życie jest sztuką, zawiera cenne rady dla każdego, kto znalazł się w przełomowym momencie życia. Autorka zadaje trudne pytania o to, jak przyjmować porażki i jak skorzystać z siły wyobraźni dla własnego i wspólnego dobra.

Czerpiąc przykłady z własnego życia, światowej sławy pisarka przenikliwie i poruszająco rozważa najważniejsze wartości w życiu. Temat porażki, problemów życiowych, potęgi wyobraźni jest równie aktualny dziś jak dziewięć lat temu.  Rektor Uniwersytetu Harvarda, Drew Gilpin Faust, powiedziała: J.K. Rowling stanowi wspaniały wzór do naśladowania, a jej przemówienie było i jest niezapomnianym darem dla nas wszystkich, którzy mieliśmy wówczas zaszczyt jej posłuchać – a teraz także przeczytać.

Wpływy ze sprzedaży książki J.K. Rowling przekaże organizacji charytatywnej Lumos Foundation na pokrycie działalności bieżącej Fundacji, tak by wszelkie darowizny mogły bezpośrednio zasilać projekty charytatywne w terenie.

Kilka słów o autorce:

J.K. Rowling jest autorką bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii o Harrym Potterze. Uwielbiana przez fanów seria sprzedała się na całym świecie w nakładzie ponad 450 millionów egzemplarzy, została przetłumaczona na 80 języków, na jej podstawie powstało osiem bijących rekordy oglądalności filmów. Autorka napisała również i przekazała na cele charytatywne trzy książki towarzyszące serii: Quidditch przez wieki i Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (na rzecz fundacji Comic Relief i Lumos) oraz Baśnie Barda Beedle’a (na rzecz fundacji Lumos).

Wraz z Johnem Tiffanym i Jackiem Thorne’em J.K. Rowling napisała sztukę teatralną pt. Harry Potter  i przeklęte dziecko. Część pierwsza i druga, którą można oglądać na londyńskim West Endzie. W tym samym roku 2016, J.K. Rowling zadebiutowała jako scenarzystka w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Przygody magizoologa Newta Skamandera stanowią prequel do serii Harry Potter oraz początek cyklu pięciu filmów, do których autorka napisze scenariusze. 

W 2012 roku wystartowała strona Pottermore, gdzie fani mogą znaleźć najnowsze informacje, reportaże i artykuły, jak również oryginalne teksty autorstwa J.K. Rowling.  Jej pierwsza powieść dla dorosłych Trafny wybór została wydana we wrześniu 2012 roku i zekranizowana przez telewizję BBC w 2015. Powieści kryminalne J.K. Rowling, pisane pod pseudonimem Robert Galbraith, zostały wydane w 2013 (Wołanie kukułki), 2014 (Jedwabnik) oraz 2015 (Żniwa zła). Na ich podstawie Brontë Film i telewizja BBC One wyprodukuje serię kryminalną dla BBC One. Za zasługi dla literatury dziecięcej autorka otrzymała Order Imperium Brytyjskiego, jak również wiele innych nagród i zaszczytów, a wśród nich francuską Legię Honorową oraz Nagrodę imienia Hansa Christiana Andersena. www.jkrowling.com

Film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", którego akcja dzieje się na drugiej półkuli kilkadziesiąt lat przed Harrym Potterem, rozpoczyna nową erę w historii Świata Czarodziejów J.K. Rowling. W główną rolę magizoologa Newta Skamandera wcielił się zdobywca Oskara Eddie Redmayne, a film wyreżyserował David Yates, reżyser czterech ostatnich filmów z serii Harry Potter. W filmie J.K. Rowling debiutuje w roli scenarzystki, a inspiracją do napisania fabuły jest podręcznik z Hogwartu pod tym samym tytułem, autorstwa fikcyjnego Newta Skamandera.

J.K. Rowling nie będzie mogła udzielać wywiadów ani udzielać się publicznie przy okazji premiery książki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się