Nowa odsłona Gdańskiego Konkursu Literackiego im. Bolesława Faca

Nowa odsłona Gdańskiego Konkursu Literackiego im. Bolesława Faca

Nowa odsłona Gdańskiego Konkursu Literackiego im. Bolesława Faca

Udostępnij

Ruszył nabór do tegorocznej edycji Gdańskiego Konkursu Literackiego im. Bolesława Faca. Po raz pierwszy konkurs ogłoszony jest pod taką nazwą. Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Gdańska, radni przyjęli uchwałę o zmianie nazwy z Konkursu Literackiego Miasta Gdańska im. Bolesława Faca na Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca.

Do Konkursu można zgłosić utwory w dowolnym gatunku. Może to być zbiór wierszy, opowiadań, esejów, tekstów, a także powieść, utwór dramatyczny czy reportaż. Zgłaszany do konkursu utwór nie może być wcześniej publikowany. Konkurs skierowany jest do zarówno do członków literackich stowarzyszeń twórczych i autorów niezrzeszonych, zamieszkałych w Gdańsku, bądź poruszających w zgłoszonych do Konkursu utworach tematykę związaną z Gdańskiem.

Nagrodą jest publikacja nagrodzonego utworu. Nie ma możliwości zamiany wydania nagrodzonego utworu na ekwiwalent finansowy.

Organizatorem Konkursu jest Miasto Gdańsk, natomiast operatorem Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku.

Prace należy dostarczyć lub przesłać do 31 sierpnia na adres:

Biuro Konkursu | Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku
Targ Rakowy 5/6
80-806 Gdańsk
z dopiskiem „Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca”.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Bolesław Fac (1929–2000) – prozaik, poeta, tłumacz. Dzieciństwo spędził w Bydgoszczy, gdzie ukończył Miejskie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika. W Gdańsku od roku 1947; absolwent (1950) Conradinum, w latach 1952–1954 studiował w Wieczorowej Szkole Inżynierskiej, w 1950–1982 pracownik Stoczni Gdańskiej (m.in. inżynier przygotowania produkcji, kierownik Centralnej Rozdzielni Dokumentacji, w latach 1964–1982 kierownik Zakładowego Ośrodka Informacji Techniczno-Ekonomicznej). Pracował także w Katedrze Filologii Germańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Debiutował w 1956 r. wierszami na łamach studenckiego dwutygodnika „Kontrasty”. W 1959 r. wydał pierwszą książkę poetycką „Gotyk dźwięku”. Animator życia literackiego i kulturalnego. Współtwórca teatru studenckiego Kontrapunkt przy Akademii Medycznej w Gdańsku, Grupy Literackiej „Seledyn” (1956–1957), literacko-artystycznej grupy studenckiej Szkoła Grafomanów (1957–1960). Autor kilkunastu tomików wierszy, siedmiu powieści (m.in. „Misja specjalna”, „Damroka”, „Aureola, czyli powrót do Wrzeszcza”, „Wspólne zmartwienia”), sztuk teatralnych, przekładów z literatury niemieckiej.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się