Nowe wydanie "Ziemi Ulro" Czesława Miłosza z przedmową Olgi Tokarczuk

Nowe wydanie "Ziemi Ulro" Czesława Miłosza z przedmową Olgi Tokarczuk

Nowe wydanie "Ziemi Ulro" Czesława Miłosza z przedmową Olgi Tokarczuk

Udostępnij

W ustanowionym przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku Czesława Miłosza mam przyjemność przedstawić nowe wydanie wyjątkowej książki noblisty. Już 19 czerwca premiera "Ziemi Ulro" Czesława Miłosza z przedmową Olgi Tokarczuk. Wydawcą jest IW ZNAK.

To niezwykle aktualny i przenikliwy zbiór esejów, w którym poeta mierzy się nie tylko z kryzysem egzystencjalnym człowieka, ale także z kryzysem opisu świata. Czy rozum może pomóc w obu tych kryzysach? Czy nauka łagodzi głód prawdy? A może tylko wyobraźnia ma do niej dostęp? Co począć z fikcją?

Fragment przedmowy Olgi Tokarczuk

Kiedy wróciłam do "Ziemi Ulro" po prawie czterdziestu latach od pierwszej lektury, nie sądziłam, że będzie ona tak samo fascynująca i wciągająca, jak była niegdyś. Po raz pierwszy czytałam eseje Czesława Miłosza pod koniec lat osiemdziesiątych w wydaniu Kultury Paryskiej i był to czas, kiedy większość czytających ludzi w Polsce, w tym ja, potrzebowało swobodnego oddechu, szerszych horyzontów i barwnych intelektualnych wyzwań. "Ziemia Ulro" spełniała te oczekiwania, wieściła jakąś niesprecyzowaną do końca tajemnicę, obietnicę świata pełnego nieoczywistych znaków, uświadamiała, że nasza przaśna, szara rzeczywistość buzuje od ukrytych znaczeń."

Ziemia Ulro Czesława Miłosza powstała w latach 70. w Kalifornii i ukazała się po raz pierwszy w Paryżu w rocznicę śmierci i urodzin Williama Blake’a. Okładkę nowego wydania zdobi obraz Magdaleny Laskowskiej.

Kilka słów o autorze:

 Czesław Miłosz – ur. 30 sierpnia 1911 r. w Szetejniach – zm. 14 sierpnia 2004 r. w Krakowie. Poeta, pisarz, tłumacz, dyplomata. Profesor Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Uznawany za jednego z najważniejszych twórców XX wieku. W 1980 roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z przedmową Olgi Tokarczuk >> LINK<<


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się