Nowość BOSZ-a: „Sir Sofi i Milczący Las” - opowieść utrzymana w duchu wierzeń dawnych Słowian

Nowość BOSZ-a: „Sir Sofi i Milczący Las” - opowieść utrzymana w duchu wierzeń dawnych Słowian

Nowość BOSZ-a: „Sir Sofi i Milczący Las” - opowieść utrzymana w duchu wierzeń dawnych Słowian

Udostępnij

Książka „Sir Sofi i Milczący Las” to opowieść przygodowa oparta na mitach słowiańskich i utrzymana w duchu wierzeń dawnych Słowian. Opowiada o tym, że odwagą można wydobyć światło z ciemności, dobrocią nawiązać przyjaźń, skłonić do poruszenia to, co nieporuszone, odnaleźć nadzieję i mądrość. To historia o różnicach kulturowych, o twardych zasadach, które burzy jedna mała dziewczynka..

Wielowątkowość fabuły młodszym czytelnikom dostarczy przygody, a starszym - powodu do długich dyskusji i rozmyślań. Ta wyjątkowa opowieść każdemu pozwoli na odnalezienie tego, czego szuka.

Tajemnica, magia, wiara w to, że dzięki życzliwości strach przestaje mieć wielkie oczy, a wrogość ustępuje, gdy w przyjaznym geście wyciągnie się rękę.

„Sir Sofi i Milczący Las” to bajka, niebędąca bajką.

Główną bohaterką jest sześcioletnia dziewczynka, która mieszka w sierocińcu. Akcja rozpoczyna się w momencie jej ucieczki, a jej nagłe zniknięcie ze świata ludzi i pojawienie się w krainie strachów i marzeń zakłóca ustalony porządek, wywołując lawinę niespodziewanych wydarzeń. Autorka stworzyła magiczny świat, który przenosi czytelników w podróż, gdzie odwaga pokonuje ciemność, a dobroć buduje przyjaźnie.

Sir Sofi i Milczący Las nie tylko wciąga młodych czytelników w pełną akcji fabułę, ale także pobudza do refleksji i dyskusji. Wielowątkowa treść oraz głębokie przesłanie sprawiają, że ta książka stanowi inspirującą lekturę dla osób w każdym wieku.
Tekst jest uzupełniony wspaniałymi ilustracjami. Te niezwykłe obrazy doskonale oddają ducha opowieści, przywołując przed czytelnikiem magię Milczącego Lasu.

„Każdy, kto wkracza do Milczącego Lasu, nigdy z niego nie powraca”.

Tytuł: Sir Sofi i Milczący Las
Tekst i ilustracje: Remi Belja
Projekt graficzny: Maciej Haudek
Format: 190 × 250 mm
ISBN PL: 978-83-7576-704-9
Liczba stron: 312
Liczba ilustracji: 64
Rok wydania: 2024
Oprawa: twarda
Język: polski
Cena: 69,90 zł.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
PYSIA
Magia łączy się z realizmem. Wiele wątków, wielu bohaterów -wszystko się łączy i ma znaczenie. Historia nietuzinkowa, idealna na prezent, na półkę, na czytanie dzieciom i na rozrywkę. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie, bez znaczenia ile ma lat i jaki status. Polecam.

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się