Nela Mała Reporterka: "Nela i wyprawa do serca dżungli",  „Nela. Zapiski zoologa”

Nela Mała Reportera: "Nela i wyprawa do serca dżungli", „Nela. Zapiski zoologa”

Nowości autorstwa Neli Małej Reporterki

Udostępnij

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki w listopadzie miały miejsce premiery dwie wspaniałe książki autorstwa Neli Małej Reporterki - "Nela i wyprawa do serca dżungli" i „Nela. Zapiski zoologa”.

Nela to prawdopodobnie najmłodsza reporterka świata, która podróżuje od piątego roku życia po  różnych  kontynentach nagrywając i opisując swoje przygody. Kocha przyrodę i wyprawy. Jej idolem jest Steve Irvin, którego śladem chce ratować zwierzęta i podróżować  wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia.

Zdobyła nagrodę Bestsellera Empiku:za rok 2015 (za książkę Nela i tajemnice świata; jednocześnie była pierwszą osobą w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie) i za rok 2016 (w kategorii „Literatura dla dzieci”, za  książkę "Śladami  Neli przez  dżunglę, morza i oceany) oraz za rok 2017 (w kategorii „Literatura dla dzieci",za książkę "Nela i Skarby Karaibów) Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka  pt."Nela na kole podbiegunowym"w 2017 została włączona do kanonu lektur w polskich szkołach jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej.
 
Książki Neli Małej Reporterki to bogata kopalnia wiedzy –uczą,rozwijają wyobraźnię i pokazują,jak ważne w życiu są marzenia i dążenie do ich realizacji. Dotychczas nakładem wydawnictwa Burda Publishing Polska ukazało się dziewięć książek Neli: „10 Niesamowitych przygód Neli”, „Nel a na 3 kontynentach. Podróże w nieznane”,„Nela i tajemnice świata”, „Nela  na  tropie  przygód”, „Śladami Neli.Przez dżunglę,morza i oceany”, „Nela na kole podbiegunowym”,„Nela i skarby Karaibów”,„Nela i Tajemnice  oceanów”, oraz „Nela i polarne zwierzęta”.Wszystkie książki Neli cieszą się niesamowitą popularnością Na jej spotkania autorskie przychodzi rekordowa ilość osób, w 2017 roku frekwencja sięgała nieraz
ponad dziesięć tysięcy czytelników.

Nela i wyprawa do serca dżungli”

Tym razem wyruszymy w podróż do serca borneańskiej dżungli. Początkowo poznamy tajemniczych mieszkańców tej wyspy. Borneo słynie z rozmaitych plemion, a niektóre z nich są bardzo, bardzo stare. Jednym z nich są Dejakowie, których poznamy trochę bliżej.
Czy legendy o łowcach głów okażą się prawda? Ile racji jest w ich wierzeniach i przesądach? I co najważniejsze… Czy łowcy głów naprawę istnieją?

Oczywiście, że istnieją, a nawet się u nich  zatrzymamy, w długim domu zwanym Long House. Dzięki temu będziemy mieć szansę poznać ich zwyczaje i dowiedzieć się czym się na co dzień zajmują i jak wygląda ich dzień.
Pospacerujemy też trochę po dżungli gdzie poznamy rozmaite gatunki zwierząt, oraz ich zachowania. Między innymi dowiemy się jak rozpoznać zdenerwowanego Boigę (Węża mangrowego), zobaczymy kolczatkę i dowiemy się jak rozszyfrować mowę ciała jeżozwierza. A na sam koniec przejdziemy z Nelą szkolenie strzelania z dmuchawki, której kiedyś używali prawdziwi wojownicy.

Nela. Zapiski zoologa”

„Nela. Zapiski zoologa” to innowacyjny projekt, który ma na celu bliższe poznanie wyjątkowych zwierząt oraz aktywizację młodych czytelników poprzez wspólne rozwiązywanie zoologicznych zagadek.

 To najnowsza książka prawdziwego tropiciela tajemnic przyrody! Razem z Nelą poznamy aż czternaście wyjątkowych gatunków zwierząt. Między innymi pandę, mrówkojada czy krokodyla. Dowiemy się dlaczego gepardy nie chowają pazurów, a także dlaczego lis pustyni ma takie ogromne uszy! W książce „Nela. Zapiski zoologa” znajdują się również specjalne strony przeznaczone do zapisywania przyrodniczych notatek.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się