wydawnictwo Jedność,

wydawnictwo Jedność,

Nowości czerwca poleca Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Udostępnij

Szanowni Państwo,
czytanie to nie grzech;) Gorąco zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi tytułami Wydawnictwa JEDNOŚĆ. Wśród nich prawdziwa perełka wśród albumów "Biblia objaśniana obrazami mistrzów malarstwa". Poza tym świetne, pełne pomysłów książki od Jedność dla dzieci, które można zabrać do plecaka na wakacyjne eskapady. Już jest także nowa edycja ulubionego terminarza katechetów na rok szkolny 2017/2018. Mnóstwo nowości z działu kulinaria oraz poradniki docenią wszyscy dbający o zdrowie.

Biblia objaśniana obrazami mistrzów malarstwa

Ten album to szczególna odyseja w czasie i przestrzeni. Wspaniała kolekcja 50 arcydzieł, rozpoczynając od fresków rzymskich z XII w. przez obrazy mistrzów włoskiego renesansu po wybitne prace Marca Chagalla. Inspirujący komentarz autora znanego historyka sztuki, w oryginalny sposób pozwala na nowo odkryć Biblię i jej uniwersalne przesłanie. Album uzupełniają słownik wybranych terminów, indeksy osób i miejsc biblijnych oraz malarzy. Tłumaczenia dzieła podjął się dr Wiesław Szymona OP.
więcej...Historia Kościoła w datach i faktach

To leksykon przybliżający czytelnikom ponad dwa tysiące lat dziejów chrześcijaństwa – od późnej starożytności do czasów współczesnych. W przejrzystej formie prezentuje najistotniejsze daty i fakty z historii Kościoła. Na końcu książki znajduje się praktyczny indeks. Docenią go historycy, katecheci i wszyscy nauczyciele, którzy poszukują rzetelnych pomocy dydaktycznych, pomagających przystępnie przekazywać wiadomości.
więcej...

Całun. Historia, nauka, kult

Jak to się dzieje, że to sławne Płótno nieustannie przyciąga uwagę? Jaka jest jego historia?  Od zawsze Całun zachwycał tak wierzących, jak i agnostyków.  Niniejsza publikacja w pasjonujący sposób opowiada jej historię aż po ostatnią publiczną prezentację w 2015 roku. Oczywiście czytelnik znajdzie tu również informacje o naukowych odkryciach i kulcie, który inspirował świętych, papieży i „kustoszy” bezcennego Płótna.

więcej...

Fatima 1917-2017
100 lat historii objawień

Album ten przywołując epizody wybrane ze stu lat, które upłynęły od objawień, pokazuje oddziaływanie orędzia fatimskiego na ludzi całej ziemi. Tekst i dawne zdjęcia we wzruszający sposób przybliżają niezwykłe wydarzenia, które stały się udziałem trojga pastuszków z Fatimy. Przypominają wszystko, co złożyło się na historię objawień i co wciąż ją tworzy. Historię, która zmieniła losy całego świata.
Wyjątkowe wydanie spośród innych dostępnych na rynku.

więcej...

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się