Nowości w programie Big Book Festival

Nowości w programie Big Book Festival

Nowości w programie Big Book Festival

Udostępnij

Do programu Big Book Festival dołączyli kolejni goście ze świata – nowa członkini komitetu przyznającego Literacką Nagrodę Nobla oraz znakomity brytyjski historyk.
Zdradzamy pierwsze wydarzenia programu polskiego, który w tym roku będzie rozpieszczał i relaksował w długi czerwcowy weekend.

Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, a najważniejsze  w nim będą dowcip, lekkość i luz. Cieszymy się czytaniem na 50 różnych sposobów.

- Jest mnóstwo powodów, dla których warto żyć z książkami, ale my w tym roku skupiamy się na jednym. Czytamy, bo to uszczęśliwia – mówią Anna Król i Paulina Wilk, dwie mamy zawsze radosnego Big Book Festival. W programie ponad 50 wydarzeń, a wśród nich wizyty 23 pisarzy m.in. z USA, Nigerii, Włoch, Bułgarii, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. Do grona ogłoszonych gości dołączają teraz Anne Swård – uznana szwedzka powieściopisarka i autorka premierowej „Very“, która właśnie dołączyła do składu komitetu przyznającego Literacką Nagrodę Nobla. Oraz profesor Norman Davies, który opowie publiczności o zaskakującej globalnej przyszłości Europy.

Dużo miejsca będzie w tym roku na radości i przyjemności związane z książkami.
– Stworzymy rekeacyjną enklawę. Macie ochotę na lenistwo na leżaku i żeby ktoś wam poczytał do podwieczorku? Nie możecie się skupić i marzycie, żeby wreszcie przeczytać cokolwiek do końca? Chcecie się pośmiać z pisarzami? Zobaczyć jak literatura zmienia się w gorący stand-up? Zapraszamy na trzydniowy turnus – mówią organizatorki z Fundacji „Kultura nie boli“. I uchylają rąbka intensywnego programu. Z kim się spotkamy?

Skok w bok! – to tytuł spotkania o grzesznych i bezwstydnych przyjemnościach z czytania, o literaturze lekkich obyczajów i książach niegodnych, za to uszczęśliwiających. Mówić o nich będą pisarze i nałogowi czytelnicy: Krzysztof Varga, Gaja Grzegorzewska i Michał Rusinek (21 czerwca, godz. 16.00).

Cały ten lans! – tak nazywa się opowieść legendarnych miejscówkach, obleganych adesach, modnych lokalach na urlopy, rekreacje i romanse. Od Juraty, przez Nową Hutę, po Krupówki – opowiadać będą autoprzy poświęconych tym miejscom książek: Anna Tomiak, Kuba Szpilka, Renata Radłowska oraz arcybywalczyni bakietów i turnusów Marianna Godlewska-Młynaska, żona Wojciecha Młynarskiego (22 czerwca, godz. 12.00).

Czego to ja nie napiszę – tak nieraz myślą autorzy o książkach, które mogliby stworzyć, ale jeszcze tego nie zrobili. O marzeniach literackich, pasjach utajonych i pomysłach czekających na swój moment opowie troje pisarzy: Anna Dziewit-Meller, Wojciech Chmielarz oraz Tomek Michniewicz (23 czerwca, godz. 18.00).

- To tylko lekki przedsmak. Będzie okazja zerknąć do prywatnych bibliotek autorów, poznać łajdackie i hulaszcze życie skądinąd szanowanych artystów, nauczyć się manier w retro stylu, uciec na chwilę z własnego życia i sprawdzić, co świat pięknej mody ma wspólnego z literaturą piękną. Czytelnicza przyjemność to nasza specjalność – zapraszają organizatorki.

Pełny program Big Book Festival zostanie ogłoszony na początku maja!
Wszystkie informacje na www.bigbookfestival.pl

 

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się