Wydawnictwo Akademickie DIALOG

Wydawnictwo Akademickie DIALOG

Nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Udostępnij

Z prawdziwą przyjemnością donosimy o dwóch znakomitych nowościach Wydawnictwa Akademickiego Dialog, które w tym tygodniu trafiły do sprzedaży:

Z prawdziwą przyjemnością donosimy o dwóch znakomitych nowościach Wydawnictwa Akademickiego Dialog, które w tym tygodniu trafiły do sprzedaży:

„Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie” to książka, która ucieszy wielbicieli seriali spod znaku „Wspaniałe stulecie”, ale też stanie się fascynującą i pożyteczną lekturą dla wszystkich, którzy Turcją interesują się od dawna lub – na drugim biegunie – dopiero zaczynają poznawać ten kraj. Znany i ceniony francuski historyk i pisarz André Clot stworzył nie tylko żywy portret Sulejmana Wspaniałego, ale też imponującą panoramę tamtych czasów, pozwalającą w pełni zrozumieć iście mocarstwową politykę tego nietuzinkowego władcy. Efekt? Rzadkie połączenie gruntownej wiedzy historycznej i pisarstwa, od którego nie sposób się oderwać!

Z kolei „Blizny historii” Stefana Kałuskiego to arcyciekawa opowieść o politycznych granicach współczesnego świata w ujęciu geograficznym, lecz przy tym obfitująca w zabawne, wzruszające a czasem i tragikomiczne anegdoty. Szczególnym i wartym podkreślenia elementem książki jest przebijająca z wielu stron miłość autora do zwierząt, datująca się od wczesnej młodości, którą tak wspomina Stefan Kałuski  „Wakacje spędzałem na polskim Spiszu, cudownym skrawku ziemi między Tatrami, Gorcami i Pieninami. Tu właśnie, na rubieżach Polski kształtowały się moje zainteresowania i pasje. Wstyd powiedzieć, że w wyniku nieposłuszeństwa. Gdy jako dwunastolatka rodzice zostawili mnie pod opieką gospodarzy, dostałem dwa zakazy: nie zbliżać się do granicy ani do wnyków na wilki. Trudno o lepszą zachętę. Podsłuchałem, że sidła zastawione są nad potokiem . Specjalnie przygotowanym drągiem niszczyłem te zasadzki, pozostawiając karteczkę (znowu wstyd) z napisem: „Pocałujcie mnie w d… Wilk”. Resztę czasu spędzałem na wędrówkach wzdłuż granicy państwa. Minęło niemal pół wieku i nic się nie zmieniło. Nadal poznaję nadgraniczne regiony świata, a ustawowy 1% podatku przekazuję na rzecz organizacji chroniącej wilki.”


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się