Nowy Rok 2017 zawsze z Oficyną Impuls
Drodzy Czytelnicy,
tuż przed rozpoczynającym się Nowym Rokiem 2017 w naszym wydawnictwie mają miejsce wyczekiwane premiery: nowa publikacji Agaty Marii Kokocińskiej pt. Zooterapia z elementami etologii.
Książka ta jest kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć w zwierzęciu terapeutę, nauczyciela i opiekuna. Chcą z nim znaleźć wspólny język, aby terapia była korzystna i przyjemna zarówno dla pacjenta, terapeuty, jak i samego zwierzęcia.
Kolejna premiera autorstwa Iriny Suriny i Anny Babickiej-Wirkus pt. Prawa dziecka w przestrzeni edukacyjno-społecznej. Pierwsza część książki zasadnie osadza problematykę w kontekstach edukacyjnych. Druga zaś – w kontekstach wychowawczo-resocjalizacyjnych. Za zaletę [...] trzeba uznać dobór literatury specjalistycznej – celowy, wielodyscyplinarny, obejmujący literaturę polską i obcą [...].
Jako trzecią premierę a tym samym kończąc rok 2016 w nowościach naszej oferty, polecamy wyjątkową publikację pod red. naukową Mirosława Babiarza, Karola Bidzińskiego i Alicji Giermakowskiej pt. Dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przestrzeni informacyjnej. […] monografia wpisuje się w dyskurs społeczno-medialno-naukowy nad postrzeganiem i zaspokajaniem specjalnych potrzeb edukacyjnych w zmieniającej się dynamicznie na skutek rozwoju nowoczesnych technologii rzeczywistości edukacyjnej.
W końcówce roku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu i plebiscytu "Najlepszej książki na zimę 2016". Internauci głosujący za pośrednictwem strony www.ksiazkanazime.pl oraz jurorzy wskazali, jakie książki czytać będziemy w długie, zimowe wieczory. Dla naszych Czytelników i wydawnictwa ważnym wydarzeniem jest nagroda w plebiscycie Granic dla Profesora Bogusława Śliwerskiego dla książki Harcerstwo źródłem pedagogicznej pasji a tym samym tytył: Najlepszej książki na zimę 2016.
Noworoczny konkurs!
Kończąc stary rok i rozpoczynając nowy 2017 Oficyna Wydawnicza "Impuls" i portal ulogopedy.pl zapraszają do udziału w noworocznym konkursie na Tablicy Facebook: www.facebook.com/ulogopedy Uwaga, liczba startujących już przekroczyła 1 tys.!
Zparzsamy do zabawy, do wygrania cenne książki.
Ukazanie się książki sprawia mi radość również z tego powodu, że jest ona przede wszystkim bardzo pożytecznym kompendium. Mimo niewielkich rozmiarów daje przegląd niemalże wszystkich, także najbardziej „egzotycznych”, typów zooterapii. Ze zrozumiałych względów Autorka najwięcej miejsca poświęciła terapii z udziałem psa domowego. Ten najdawniejszy towarzysz człowieka jest najbardziej z nim związany, spełnia wiele funkcji, sprawdza się również najlepiej wśród zwierząt jako pomocniczy terapeuta. Ponadto książka zawiera niezbędną podbudowę dotyczącą zachowania się (behawioru) zwierząt, a także nie pomija problemu dobrostanu zwierzęcych terapeutów, które w swojej służbie narażone są na urazy i wymagają specjalnego, nie przedmiotowego traktowania.
Z przedmowy dr. hab. Tadeusza Kalety, prof. SGGW
Sprawdź tę książkę!
Celem książki jest przede wszystkim ukazanie złożoności i wielowymiarowości problematyki praw dziecka i praw człowieka, a także faktycznego ich poszanowania w przestrzeni życia edukacyjno-społecznego. Oprócz zaprezentowania obszarów, w których prawa te występują w formie narracji, a nie rzeczywistego poszanowania, istotne jest również ukazanie pozytywnych praktyk implementacji praw dziecka i człowieka w codzienności życia szkolnego i społecznego. Z tego też względu książka adresowana jest w głównej mierze do profesjonalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.
Monografia składa się z trzech części: pierwsza koncentruje się wokół warunków socjalizacji dzieci i młodzieży w przestrzeni informacyjnej; druga porusza problematykę zagrożeń w przestrzeni wirtualnej oraz działań profilaktycznych w tym zakresie; trzecia poświęcona jest tematyce dotyczącej przestrzeni informacyjnej i komunikacyjnej w edukacji oraz nowych wyzwań dla nauczycieli i uczniów z tym związanych.
Polecamy nowe, uaktualnione i zmienione wydanie III 2016/2017!
Książka ABC pedagoga specjalnego. Razem łatwiej. Nowe doświadczenia, którą polecamy, jest kontynuacją i aktualizacją książki ABC pedagoga specjalnego, której współautorką jest Alicja Krztoń. Zmieniły się rozporządzenia, podstawa programowa, nieco inne jest obecnie nazewnictwo. Również doświadczenia Autorki stały się bogatsze, a warsztat pracy pełniejszy. Tak więc wydanie to uzupełniono o nowe doświadczenia, biorąc pod uwagę cenne uwagi, codzienne rozmowy i spojrzenie na ideę kształcenia integracyjnego osób bardzo zaangażowanych w swoją pracę. Niezmienne pozostały: bardzo dobra współpraca z rodzicami, chęć poszukiwania nowych rozwiązań, satysfakcja z wykonywanej pracy oraz sukcesy – małe i duże – podopiecznych Autorki.
Informacje z życia wydawnictwa, premiery, zapowiedzi, bestsellery, konkursy, promocje, spotkania, konferencje z udziałem Waszego Impulsu. To w tym miejscu dowiecie się co Was spotka jeszcze w 2016 roku i przywita już w nowym 2017 w Oficynie Impuls!
Wydawnictwo to nie tylko instytucja, budynek, miejsce. Wydawnictwo to ludzie. Impuls tworzy grupa osób o odmiennych zainteresowaniach i specjalizujących się w różnych dziedzinach. Połączyło nas zamiłowanie do książek i marzenie o dzieleniu się z innymi prawdziwie wybitnymi tytułami. Każdy z nas dzierży swoją własną cegiełkę – budujemy zwartą i niezaprzeczalnie mocną konstrukcję, jaką jest wydawnictwo Impuls. Wszyscy działamy z pasją i zaangażowaniem, ponieważ uważamy literaturę za warunek ciągłego istnienia kultury.
Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!