London Book Fair 2018

London Book Fair 2018

O stuleciu Niepodległości na The London Book Fair

Udostępnij

Przypominamy, że jeszcze dziś w ramach „polskich wydarzeń” podczas targów The London Book Fair, o których informowalismy tutaj, odbędzie się spotkanie:

Jak opowiadać dzieciom o historii aby chciały jej słuchać?
Anna Skowrońska, Wydawnictwo Muchomor
The London Book Fair, Children’s Hub, środa 11 kwietnia, godz.
13.00
Olympia London, Hammersmith Road, Kensington, London, W14 8UX

https://bit.ly/2EwXYzN

11 listopada 1918 roku w miastach Europy biły dzwony ogłaszające koniec wojny. Sto lat później w tych samych miastach znów zabiją dzwony, przemaszerują wojskowe parady, zostaną otwarte wystawy upamiętniające tamte wydarzenia. Powstaną liczne książki, również te skierowane do dzieci. Jak mówić dzieciom o tamtych wydarzeniach? Czym przyciągnąć ich uwagę?  Jak oddać atmosferę i smak czasów, w których samochód lub telefon były absolutnym luksusem? Ważniejsze są daty czy może same wydarzenia i ich skutki? A wreszcie co może ilustracja w książce historycznej?

Anna Skowrońska od 16 lat prowadzi, wspólnie z Katarzyną Radziwiłł, wydawnictwo Muchomor, które specjalizuje  się w biografiach i książkach historycznych, promując publikacje z dobrym tekstem i ciekawą artystycznie grafiką. Jako jedna z pierwszych oficyn wydawniczych wprowadziła na polski rynek książki filozoficzne dla dzieci i młodzieży. Książki Muchomora otrzymują prestiżowe nagrody (Bologna Ragazzi Award, Książka Roku IBBY, Złote Jabłko BIB).

Anna Skowrońska jest także autorką książek historycznych dla dzieci:  Alfabet Niepodległości został napisany z okazji stulecia odzyskania niepodległości, a Alfabet Polski wydany w dwóch wersjach językowych: polskiej i litewskiej, opowiada o historii i kulturze Polski.

-----

Wczoraj miało miejsce spotkanie pt. Heroiczne czyny i kreatywne idee. O książkach historycznych na stulecie Niepodległości z udziałem Ewy Bolińskiej-Gostkowskiej z Wydawnictwa Znak. Szczegóły: https://bit.ly/2Ey9cUp.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się