Obrazy Wojciecha Siudmaka na wystawie w Gdańsku

Obrazy Wojciecha Siudmaka na wystawie w Gdańsku

Obrazy Wojciecha Siudmaka na wystawie w Gdańsku

Udostępnij

W Gdańsku trwa już retrospektywna wystawa twórczości Wojciecha Siudmaka, malarza i rzeźbiarza nurtu realizmu fantastycznego. Na wystawie można zobaczyć ponad 60 dzieł legendy polskiego malarstwa, w tym obrazy nawiązujące do „Diuny” i innych dzieł literackich.

Wystawa rozpoczęła się 25 lutego w Muzeum Gdańska, znajdującym się w Ratuszu Głównym Miasta. Potrwa aż do 11 czerwca. Szczegóły na temat godzin otwarcia muzeum oraz cen biletów można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Gdańska.

Dzieła Wojciecha Siudmaka były wielokrotnie wykorzystywane jako plakaty muzyczne, teatralne i filmowe. Stały się symbolami tak znakomitych wydarzeń, jak Festiwale Filmowe w Montrealu, Paryżu i Cannes (gdzie jako jedyny artysta w historii aż trzykrotnie zaprojektował plakat wiodący). Obrazy artysty pojawiają się również na licznych okładkach płyt i książek, w scenografiach teatralnych i operowych. Wiele spośród prac Siudmaka znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych na całym świecie, dlatego tym większą okazją do zobaczenia ich jest trwająca w Gdańsku ekspozycja. 

Do grona znanych wielbicieli twórczości Wojciecha Siudmaka można zaliczyć m.in. takich twórców kina m.in. Federico Felliniego, George'a Lucasa, Jean-Jacques Annauda i Denisa Villeneuve'a oraz wielu innych artystów i intelektualistów. Jedną z najbardziej charakterystycznych dla artysty serii prac są jego ilustracje do książek Franka Herberta z cyklu „Diuna”.

źródło: Muzeum Gdańska


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się