Od dziś Port Poetycki w Chorzowie

Od dziś Port Poetycki w Chorzowie

Od dziś Port Poetycki w Chorzowie

Udostępnij

Blisko 130 twórców z całej Polski weźmie udział w rozpoczynającym się w piątek w Chorzowie dwudniowym Porcie Poetyckim. Miłośnikom poezji przeczytają ponad 300 wierszy.

Spotkanie odbywa się już po raz siedemnasty. „Port Poetycki rośnie. Z roku na rok przybywa nam nie tylko poetów, którzy chcą u nas czytać, ale przede wszystkim widzów, którzy chcą poezji słuchać. W tym roku odwiedzi nas rekordowa liczba autorów, ale także wydawców” - powiedziała w czwartek poetka i współorganizatorka Portu Poetyckiego Barbara Janas-Dudek.

„To dziś jedyna w Polsce impreza, która na jednej scenie gromadzi znanych poetów, laureatów prestiżowych nagród i debiutantów, dając im niezwykłą platformę do prezentacji twórczości, ale przede wszystkim widownię i czytelników, czyli »towar« dziś deficytowy” - dodała.

Wśród gości głównych imprezy jest m.in. Julia Fiedorczuk - autorka „Psalmów” i laureatka prestiżowej Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej za 2018 r. oraz Anna Adamowicz, która w 2017 r. była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia. Udział zapowiedział też Jakub Sajkowski - autor m.in. tomów „Zestaw do kaligrafii” i „Google Translator” oraz Robert Rybicki, pochodzący z Rybnika twórca, autor zbioru „Dar meneli” oraz wierszy zebranych „Podręcznik naukowy dla onironautów”. Rybicki jest także laureatem Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” za 2018 roku.

Spotkanie z autorami zaplanowano na 1 czerwca. Tego samego dnia na scenie pojawi się także blisko setka pozostałych poetów. W ramach „Magazynu Wierszy”, który skupia twórców od lat odwiedzających imprezę, swoje wiersze przeczyta blisko 50 osób, a w ramach „Hyde Parku”, w którym z kolei czytają osoby po raz pierwsze goszczące na imprezie, około 70.

Na 1 czerwca zaplanowano także warsztaty poetyckie z Julią Fiedorczuk oraz koncert Joanny M. Vorbrodt. W „Sztalugarni” prowadzonej przez artystkę Agnieszkę Czyżewską, zaprezentowane zostaną natomiast prace malarskie Sylwii Dwornickiej. Imprezie towarzyszyć będą także I Targi Książki Poetyckiej.

Port Poetycki odbywa się na terenie Kompleksu Dobrego Smaku „Sztygarka” w Chorzowie, jego partnerem jest Miasto Chorzów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

[źródło: PAP, Anna Gumułka]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się