Ogólnopolska Izba Księgarń
Tadeusz Drewnowski

Tadeusz Drewnowski

Odszedł Tadeusz Drewnowski

Udostępnij

W wieku 91 lat zmarł polonista i krytyk literacki Tadeusz Drewnowski. Jego pogrzeb odbędzie się w środę 19 września o godzinie 12.00 na Cmentarzu Komunalnym na Powązkach.

Tadeusz Drewnowski był wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich. W jego dorobku znajduje się opracowanie "Dzienników" Marii Dąbrowskiej. Wykładał na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zanim w 1960 roku został dziennikarzem "Polityki", pisał w tygodniku "Orka" i miesięczniku "Dialog", a w latach 1950-1955 kierował działem krytyki tygodnika "Nowa Kultura". Został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski i Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Drewnowski był autorem znakomitych książek, takich jak poświęcona dziełu Tadeusza Borowskiego Ucieczka z kamiennego świata, wspomnień Tyle hałasu o nic?, a także edytorem Dzienników Marii Dąbrowskiej i twórczości Borowskiego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się