Ogłoszono nabór na rezydencje literackie w Broumovie

Ogłoszono nabór na rezydencje literackie w Broumovie

Ogłoszono nabór na rezydencje literackie w Broumovie

Udostępnij

Wrocławski Dom Literatury od 2018 roku wraz z czeskimi partnerami zaprasza do udziału w programie rezydencyjnym w Klasztorze w Borumovie. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 lipca. Aplikować mogą pisarki i pisarza uprawiający wszystkie gatunki literackie, ilustratorzy książek, autorzy książek artystycznych i komiksów.

W procesie rekrutacyjnym nie ma ograniczeń wiekowych ani związanych z dorobkiem pisarskim/ilustratorskim. W formularzu zgłoszeniowym należy zawrzeć opis dotychczasowego dorobku lub próbkę prac, a także krótki opis projektu, nad którym autorka lub autor planują pracować podczas rezydencji.

Każdy z wyjazdów trwać będzie miesiąc, podczas którego jedna autorka lub autor z Czech i jedna autorka lub autor z Polski będą przebywać w Domku Literackim zlokalizowanym w ogrodach Klasztoru Broumov. Czeskich rezydentów rekrutuje Czeskie Centrum Literackie przy Bibliotece Ziemi Morawskiej, natomiast polskich – Wrocławski Dom Literatury. Pobyt w Klasztorze jest współfinansowany przez Centrum Kulturalne i Edukacyjne Klasztoru Broumov, które zapewnia rezydentom także wsparcie logistyczne.

Podczas każdego z miesięcznych pobytów autorki i autorzy będą pracowali nad własnymi projektami, a także włączą się twórczo w ogólną ideę projektu rezydencyjnego, która brzmi „Przed granicą, ponad granicą”. Wrocławski Dom Literatury wraz z partnerami zapewniają zakwaterowanie w pokojach gościnnych w Domu Literackim na terenie Klasztoru Broumov i jednorazowe stypendium w wysokości 2900 zł brutto.

Projekt rezydencji literackich w Klasztorze w Broumovie to efekt współpracy polsko-czesko-niemieckiej, którą Wrocławski Dom Literatury rozpoczął w 2018 roku. Dzięki działaniom partnerów z Czech, Polski i Niemiec niewielkie zabytkowe miasteczko Broumov, położone w Sudetach, na powrót stało się miejscem spotkania trzech kultur.

W ramach programu Wrocławski Dom Literatury zrealizował dotąd miesięczne pobyty rezydencyjne w Klasztorze w Broumowie, w których wzięli udział:

  • 2018 – Joanna Lech, Jędrzej Morawiecki, Tomasz Majeran
  • 2019 – Marta Dzido, Dawid Szkoła, Konrad Góra
  • 2021 – Paulina Jóźwik, Barbara Klicka, Elżbieta Łapczyńska
  • 2022 – Helena Stiasny, Małgorzata Kolankowska, Magdalena Zarębska.

W 2020 ze względu na pandemię koronawirusa rezydencje nie odbyły się.

Regulamin rezydencji dostępny jest TUTAJ, a formularz zgłoszeniowy – TUTAJ.

źródło: Wrocław Miasto Literatury UNESCO


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się