Ogłoszono nabór utworów na konkurs dramaturgiczny Aurora

Ogłoszono nabór utworów na konkurs dramaturgiczny Aurora

Ogłoszono nabór utworów na konkurs dramaturgiczny Aurora

Udostępnij

Teatr Polski w Bydgoszczy we wtorek ogłosił nabór tekstów na międzynarodowy konkurs AURORA – Nagroda Dramaturgiczna Miasta Bydgoszczy. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 kwietnia, a finał konkursu zaplanowano w listopadzie podczas Festiwalu Prapremier.

Konkurs, organizowany po raz czwarty, kierowany jest do dramatopisarzy z krajów Centralnej i Wschodniej Europy, Bałkanów, Kaukazu i Azji Centralnej. W związku z trwającą wojną na Ukrainie organizatorzy utrzymali wykluczenie z udziału w konkursie autorów reprezentujących Rosję.

Zgodnie z regulaminem udział mogą wziąć dramatopisarze z: Polski, Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Gruzji, Kazachstanu, Kirgistanu, Kosowa, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Tadżykistanu, Turkmenistanu, Ukrainy, Uzbekistanu i Węgier.

Utwory na konkurs można przesyłać w języku polskim, angielskim, rosyjskim lub ukraińskim.

W pierwszym etapie konkursu trzyosobowe jury w składzie: Davit Gabunia (pisarz i dramatopisarz gruziński), Julia Holewińska (dramatopisarka, wicedyrektorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy) i Agnieszka Lubomira Piotrowska (tłumaczka dramatów) wybierze pięć finałowych tekstów.

Wybrane utwory zostaną zaprezentowane w formie szkiców scenicznych w trakcie Festiwalu Prapremier, który planowany jest od 17 do 23 listopada. Pięcioosobowa kapituła wybierze zwycięski tekst i przyzna Aurorę – Nagrodę Dramaturgiczną Miasta Bydgoszczy w wysokości 50 tys. zł.

Po raz pierwszy Aurora została przyznana w 2021 r. Otrzymał ją Mikita Iljinczyk z Białorusi za sztukę „Dark Room”. W kolejnych latach laureatami byli rumuńska dramatopisarka Elise Wilk („Zniknięcia”) i dramatopisarz z Serbii Danilo Brakocevicia („Odporność szkła hartowanego”).

autor: PAP, Jerzy Rausz

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się