Ogłoszono program Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2024

Ogłoszono program Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2024

Ogłoszono program Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2024

Udostępnij

Tegoroczny Festiwal Europejski Poeta Wolności odbędzie się w dniach 17-20 kwietnia w Gdańsku. Wśród gości wydarzenia znajdą się m.in. Mariusz Szczygieł, Katarzyna Kasia, Jerzy Jarniewicz, Agnieszka Wolny-Hamkało i Tomasz Różycki, a także laureatki oraz poeci i poetki nominowane do Nagrody Literackiej Europejski Poeta Wolności. Za program festiwalu odpowiadają Magdalena Kicińska i Małgorzata Lebda.

Tegoroczna, ósma edycja festiwalu Europejski Poeta Wolności odbędzie się pod hasłem „Przepływ”, a jednym z najważniejszych tematów poruszanych podczas wydarzenia będzie zjawisko upłynniania się granic gatunkowych. Innym ważnym tematem będzie miejsce i znaczenie wolności – w poezji i w naszym codziennym życiu. 

W ramach festiwalu odbędą się spotkania z laureatkami i nominowanymi do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności, która zostanie wręczona 19 kwietnia. Już dziś wiadomo, że tegoroczną laureatką została chorwacka poetka Monika Herceg. Pozostali nominowani to: Darko Cvijetić (Bośnia i Hercegowina), Anja Erämaja (Finlandia), Mireła Iwanowa (Bułgaria), Miriam Van hee (Belgia) i Arvis Viguls (Łotwa). Spotkania z wyżej wymienionymi poetkami i poetami, a także tłumaczami i tłumaczkami ich tomów na język polski, odbędą się 20 kwietnia. W ramach festiwalu obędzie się również spotkanie z laureatką nagrody z 2022 roku – Marianną Kijanowską (Ukraina).

Wstęp na festiwal jest bezpłatny, ale niektóre z wydarzeń wymagają wcześniejszej rejestracji – szczegóły dostępne są TUTAJ.

Festiwal Europejski Poeta Wolności 2024 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

RP / źródło: europejskipoetawolnosci.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się