Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy” 2023

Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy” 2023

Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy” 2023

Udostępnij

Rozpoczęła się piąta edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”. Na zgłoszenia w trzech kategoriach – liryka, epika i dramat – organizatorzy czekają do końca kwietnia 2023. 

Zwycięzcy mogą liczyć na nagrody w postaci atrakcyjnych honorariów oraz wydania zwycięskich książek w serii Biblioteka Literacka Kwartalnika „Nowy Napis”. Organizatorem konkursu jest Instytut Literatury.

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy pełnoletni autorzy, którzy w nieprzekraczalnym terminie do końca kwietnia 2023 roku nadeślą na adres konkurs@instytutliteratury.eu poprawne zgłoszenie konkursowe, które powinno zawierać:

  • w załączniku – zgłaszany projekt książki w formie pliku .rtf, .odt, .doc lub .docx; w nazwie pliku należy zamieścić tytuł zgłaszanego tomu oraz imię i nazwisko wg schematu „nazwisko imię, tytuł”;
  • w treści maila – imię i nazwisko oraz dane kontaktowe Uczestnika niezbędne do komunikacji w ramach udziału w Konkursie (adres e­mail, numer telefonu) oraz zawrzeć zgodę na akceptację warunków Konkursu o następującej treści: „Akceptuję warunki udziału w V Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”, w tym warunek ewentualnej publikacji mojego nazwiska jako laureata ww. Konkursu oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych kontaktowych (adres e­mail, numer telefonu) w celu udziału w Konkursie. Laureaci Konkursu podpiszą odrębny formularz zgody na przetwarzanie wizerunku, który stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu.
  • w temacie maila – zgłoszenie na konkurs – „NDT – KATEGORIA”, w miejsce słowa „KATEGORIA” należy podać nazwę kategorii konkursowej, do której Uczestnik zgłasza swój udział: Liryka, Epika lub Dramat.

 W konkursie „Nowy Dokument Tekstowy” 2023 rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach:

  • liryka – premierowe zbiory maksymalnie pięćdziesięciu wierszy
  • epika – zbiory opowiadań lub powieści nieprzekraczające 360 000 znaków ze spacjami
  • dramat – różne formy dramatyczne: dramat, słuchowisko, scenariusz lub zbiory utworów należących do ww. gatunków autorstwa Uczestnika zawierających nie więcej niż 300 000 znaków ze spacjami.

Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę projektów w każdej kategorii. Do jednego maila można załączyć więcej niż jeden projekt. Jeżeli projekty należą do różnych kategorii, należy zgłaszać je w odrębnych mailach, zawierających odpowiedni wpis w temacie („NDT – Liryka”, „NDT – Epika”, „NDT – Dramat”).

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Zwycięskie prace wybierze jury, którego skład zostanie ogłoszony najwcześniej po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń i przyzna nagrody główne oraz wyróżnienia w trzech kategoriach. Nagrodą są honoraria w wysokości 7000 zł dla laureatów nagród głównych oraz 1000 zł dla wyróżnionych, a także wydanie książek autorów, którzy otrzymali nagrody główne, w serii Biblioteka Literacka Kwartalnika „Nowy Napis”.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do końca lipca 2023 roku.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się