Imieniny Jana Kochanowskiego

Imieniny Jana Kochanowskiego

Ogród Krasińskich, Warszawa Imieniny Jana Kochanowskiego - Bukklub i Wymienialnia | 1.07

Udostępnij

4 sceny i ponad 70 pisarzy, poetów i ilustratorów książek - 1. lipca Biblioteka Narodowa zaprasza na kolejną edycję imienin Jana Kochanowskiego!
W sobotę, 1 lipca, w godzinach 15.00-18.00 odbędzie się przedwakacyjna Wymienialnia Książek. Tym razem zapraszamy do Ogrodu Krasińskich – będziemy częścią imprezy czytelniczej Imieniny Jana Kochanowskiego, organizowanej przez Bibliotekę Narodową.

Wymienialni tradycyjnie towarzyszy Bukklub – Dyskusyjny Klub Książkowy. Omawianą książką będzie "Inna dusza" Łukasza Orbitowskiego. Wstęp wolny.

Bukklub – Dyskusyjny Klub Książkowy

1 lipca, godzina 13:00

Omawiana książka: „Inna dusza" (Łukasz Orbitowski)

Moderator spotkania: Marek Łuszczyna

Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy: Martę Szarejko lub Marka Łuszczynę, którzy współpracowali m.in. z miesięcznikiem kulturalnym „Bluszcz”.

Omawiamy książki zarówno polskich jak i zagranicznych pisarzy. Sięgając po najnowsze polskie osiągnięcia jak i klasyczne nazwiska ze światowego rynku literatury. Do tej pory w szpony naszej dyskusji dostały się m.in.: „Piaskowa góra” Joanny Bator, „Lala” Jacka Dehnela, „Tworki” Marka Bieńczyka, „Ludzka skaza” Philipa Rotha, „Czekając na barbarzyńców” J.M. Coetzee`go, „Życie jest gdzie indziej” Milana Kundery, „Rzecz o mych smutnych dziwkach" Gabriela G.Marqueza, "Głód" Knuta Hamsuna, "Cwaniary" Sylwii Chutnik, „Nocne zwierzęta” Patrycji Pustkowiak, „Morfina” Szczepana Twardocha, "Kronika ptaka nakręcacza" H. Murakamiego, „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Moja walka” Karla Ove Knausgarda.

Gościem specjalnym edycji 2017 będzie Joseph Conrad (a właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski). W związku z jego udziałem w programie znalazły się rozmowy z tłumaczami o tajnikach przekładu dzieł Conrada, a znawcy twórczości pisarza spierać się będą o odpowiedź na pytanie „Czyj jest Conrad?”. Nawiązując do motywu podróży, twórcy literatury faktu podzielą się doświadczeniami z wypraw do Afryki, a że podróżują nie tylko ludzie – prof. Jerzy Bralczyk opowie o słowach, które pokonują bariery języków narodowych.

W programie nie zabraknie meczu poetyckiego, koncertu, dansingu i licznych atrakcji dla dzieci. Święto jak zawsze zakończy wykonanie Pieśni świętojańskiej o Sobótce - tym razem w wykonaniu Mikromusic.

Wymienialnia Książek

1 lipca, godz. 15:00-18:00

Wybór książek jest całkiem spory – od klasyków literatury, książek historycznych i poezji poprzez romanse i poradniki, po literaturę dziecięcą i młodzieżową. Książki polskie i zagraniczne, wydania nowe, PRL-owskie i przedwojenne - każdy znajdzie coś interesującego. Wystarczy przynieść ze sobą książki i wymienić się na inne. Mile widzianym gestem jest zrobienie specjalnej dedykacji dla następnego czytelnika.

Wymieniając książki, dajemy im nowe życie,  przywracamy je światu, pozwalając na nowo być czytanymi. Dzięki naszej akcji te z nich, które nie przypadły nam do gustu, nie umrą zapomniane i zakurzone, gdzieś na najwyższej półce domowej biblioteczki, ale trafią w nowe ręce, dając radość i realizując swoje przeznaczenie.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się