"Ogród Ramy" Arthura C. Clarke - premiera 19 marca!

"Ogród Ramy" Arthura C. Clarke - premiera 19 marca!

"Ogród Ramy" Arthura C. Clarke - premiera 19 marca!

Udostępnij

19 marca trafi do księgarń Ogród Ramy, Arthura C. Clarke’a i Gentry’ego Lee. To kolejny po Spotkaniu z Ramą oraz Ramą II tytuł w cyklu. „Fascynująca mieszanka technologii i człowieczeństwa sięgająca tajemnic wszechświata i głębi ludzkiej duszy” - „Chicago Tribune”.

Nota o książce:

Rama II przetrwał atak rakietowy z Ziemi i opuścił Układ Słoneczny, a wraz z nim troje członków załogi Newtona. Nicole des Jardins, Richard Wakefield i Peter O’Toole są sami, zdani na własne siły i pozbawieni przyszłości. Na przekór wszystkim przeciwnościom starają się jednak przeżyć i poznać tych, którzy zadecydowali o ich losie. Ku ich zaskoczeniu Obcy, badający inteligentne gatunki przemierzające kosmos, decydują, że powinni wrócić i spotkać się z mieszkańcami swojej planety. Czy to nadzieja na Nowy Eden, czy wręcz przeciwnie ‒ zapowiedź piekła? 

Kilka słów o autorach:

Arthur C. Clarke (1917‒2008) – autor ponad 60 książek, klasyk literatury SF i wizjoner, który przewidział m.in. powstanie satelitów telekomunikacyjnych i stacji kosmicznych. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody w dziedzinie literatury science fiction, w 1998 roku zaś otrzymał tytuł szlachecki. Jedyny autor SF nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Jego prozę kilkakrotnie ekranizowano – najbardziej znany jest film 2001: Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka.

Gentry Lee (ur. 1942) ‒ amerykański inżynier kosmiczny, naukowiec, pisarz. Piastował wiele ważnych funkcji w NASA (m.in. projekty Viking, Galileo), obecnie jest głównym inżynierem w Jet Propulsion Laboratory. Scenarzysta serialu Cosmos Carla Sagana i współautor kilku książek napisanych z Arthurem C. Clarkiem (m.in. z cyklu Rama).


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się