Ojce i Dziatki - Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej

Ojce i Dziatki - Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej

Ojce i Dziatki - Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej

Udostępnij

W dniach 13 - 15 września (od piątku do niedzieli) w Biblio odbędzie się lubelska edycja "Ojce i Dziatki - Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej"!

W ciągu trzech dni będzie okazja spotkać się ze znanymi autorami i ilustratorami ulubionych książek, wziąć udział w warsztatach oraz miło spędzić czas przy innych, towarzyszących festiwalowi atrakcjach. Oprócz spotkań w BIBLIO przewidziane są również wydarzenia organizowane w Domu Słów i Centrum Spotkania Kultur.

Od maja w wybranych miastach Polski trwa największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci - Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

 

Międzypokoleniowy, bo dla dzieci liczy się rodzina. To w niej  kształtują się pozytywne nawyki i rozwija się miłość do literatury. Niech książki burzą mury generacyjne i łączą. Niech będą pretekstem i inspiracją do ważnych rozmów oraz wspaniale spędzonego wspólnie czasu.

Partnerski, bo stworzyliśmy ideę miast partnerskich. Duże ośrodki kulturalne, których naturalną rolą jest wyznaczanie kierunków, wskazywanie trendów, odważne parcie do przodu  to nie jedyne miejsca na mapie, gdzie będzie działał festiwal. Będziemy także w miastach partnerskich, niedalekich, niemal sąsiedzkich, nieco mniejszych, ale niczym nie ustępujących, pięknych, z bogatą historią i aspiracjami.

Miasta partnerskie to także odpowiedź na potrzeby seniorów, którzy dysponują czasem dla wnuków ale mogą mieć kłopot z przemieszczeniem do większych aglomeracji.

Otwarty, bo cieszymy się, gdy miasto, instytucja, księgarnia lub wydawca chcą dołączyć! Razem można dużo, dużo więcej!

Wspólny, bo festiwal jest realizowany przy wsparciu merytorycznym i produkcyjnym naszych niezawodnych wieloletnich partnerów. To, że możemy pracować razem, jest dla ogromną wartością!

Największy, bo to aż 10 miast (Dąbrowa Górnicza, Gdynia, Katowice, Lublin, Opole, Radom, Sopot, Warszawa, Wrocław, Zamość). Festiwal zakłada aktywności nie tylko w miastach festiwalowych, ale też szereg atrakcji, w które można włączyć się niezależnie od miejsca zamieszkania.

Festiwal, bo wierzymy, że kontakt z literaturą może być świętem. Chcemy świętować mądrze.

Festiwal Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zaraz po wakacjach, w dniach 13 - 15 września (od piątku do niedzieli) w Biblio odbędzie się lubelska edycja "Ojce i Dziatki - Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej"!

W ciągu trzech dni będziecie mieli okazję spotkać się ze znanymi autorami i ilustratorami waszych ulubionych książek, wziąć udział w warsztatach oraz miło spędzić czas przy innych, towarzyszących festiwalowi atrakcjach.

 

13 września w BIBLIO

godz. 9.00 - 19.00 - Przekaźnik Książkowy - miejsce dla tych, którzy chcą się wymienić książkami, podzielić literackimi fascynacjami lub po prostu porozmawiać o swoich ulubionych lekturach.

godz. 10.30 - 13.30 - Ostry Dyżur Literacki - w scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

godz. 10.30 - 11.30 - Spotkanie z Wojciechem Cesarzem, autorem serii "Pamiętnik grzecznego psa"

godz. 11.30 - 12.30 - Spotkanie z Tomaszem Jastrunem

godz. 12.30 - 13.30 - Spotkanie z Renatą Piątkowską

 

14 września w BIBLIO

godz. 12.00 - 15.00 - Przekaźnik Książkowy - miejsce dla tych, którzy chcą się wymienić książkami, podzielić literackimi fascynacjami lub po prostu porozmawiać o swoich ulubionych lekturach.

godz. 12.00 - 13.00 - Spotkanie z Jarosławem Kaczmarkiem, autorem serii piłkarskiej "Mali mistrzowie"

godz. 13.00 - 14.00 - Warsztaty komiksowe dla wielbicieli przyrody z Tomaszem Samojlikiem

 

15 września w BIBLIO

godz. 10.30 - 11.30 - “Magiczne dżemy i kwiatowe SMSy Neli” - Spotkanie z Agnieszką Tyszką

godz. 12.00 - 13.00 - Na fali, z falą i pod wiatr, z czytaniem za pan brat! – warsztaty literackie z Małgorzatą Swędrowską, autorką książek "Elementarz w podskokach" i "Moja mama, mój tata"

 

https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/program-lublin/

Szczegółowy program wydarzeń na stronie: https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/program-lublin/


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się