Okolicznościowy cykl w radiowej Jedynce - „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II”

Okolicznościowy cykl w radiowej Jedynce - „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II”

Okolicznościowy cykl w radiowej Jedynce - „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II”

Udostępnij

Program 1 Polskiego Radia zaprasza do słuchania wyjątkowych nagrań z wypowiedziami papieża Polaka. Już teraz cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” w radiowej Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18:33, w niedziele o godz. 18:25. Emisja potrwa do 2 kwietnia.

Tytuł „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” nawiązuje do treści homilii wygłoszonej przez papieża w Gnieźnie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski. Wyraził on wówczas nadzieję, że to, co mówi na polskiej ziemi, dociera za pomocą środków masowego przekazu do rodaków na całym świecie, co w ówczesnej sytuacji politycznej wcale nie było oczywiste. Kiedy papież Jan Paweł II po raz pierwszy odwiedził Polskę, wszędzie witały go tłumy wiernych, które w skupieniu słuchały jego nauk. Dziś w słowach „Ufam, że mnie słyszycie” wybrzmiewa już inne oczekiwanie. Pragnienie, aby przesłanie Jana Pawła II było wciąż poznawane i aby kolejne pokolenia potwierdzały jego aktualność.

Wydany w 2019 roku przez Agencję Muzyczną dwupłytowy album „Ufam, że mnie słyszycie” ukazał się w związku z 40. rocznicą pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski.

Cyklu „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” można słuchać w Programie 1 Polskiego Radia od 10 marca do 2 kwietnia od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18:33, w niedziele o godz. 18:25.

Cykl do słuchania tutaj

Płyta do kupienia na stronie sklep.polskieradio.pl.

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Kontakt:

Wydział Public Relations

Polskie Radio S.A.

e-mail: public.relations@polskieradio.pl

www.polskieradio.pl

Źródło informacji: Polskie Radio


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się