Jedność - Wakacje z książkami
Olga Tokarczuk laureatką Nobla. Wzrost sprzedaży o... 6 tys. proc

Olga Tokarczuk laureatką Nobla. Wzrost sprzedaży o... 6 tys. proc

Olga Tokarczuk laureatką Nobla. Wzrost sprzedaży o... 6 tys. proc. 12 tys. książek w 10 godzin

Udostępnij

Po tym, jak Olga Tokarczuk została laureatką Literackiej Nagrody Nobla, można było się zastanawiać, o ile wzrośnie sprzedaż książek autorki. Odpowiedź już znamy. "W kilka minut po pierwszych doniesieniach o Noblu dla polskiej autorki rozpoczął się istny szturm" - informuje Empik.

Olga Tokarczuk wczoraj została laureatką Literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok. Akademia Szwedzka uhonorowała polską pisarkę za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia" - czytamy w uzasadnieniu.

Natychmiast pojawiły się pytania, jak bardzo nagroda przełoży się na wzrost sprzedaży. Paweł Goźliński, redaktor naczelny Wydawnictwa Agora, w rozmowie z Next Gazeta.pl wyjaśnił, że Nobel nie daje automatycznej przepustki do zwiększenia sprzedaży. W przypadku Tokarczuk miało być jednak inaczej. Jest ona bowiem niezwykle rozpoznawalną pisarką.

Pół dnia wystarczyło, by książki Tokarczuk stały się bestsellerami

Ta teza zaskakująco szybko znalazła potwierdzenie w twardych danych. Jak poinformował nas Empik już w kilka minut po pierwszych doniesieniach medialnych o Noblu dla polskiej autorki rozpoczął się istny szturm na publikacje autorstwa Tokarczuk. Czytelnicy zaczęli je masowo zamawiać.

Sprzedaż wzrosła o 6 tys. proc.  w stosunku do poprzedniego dnia.

- poinformowali nas przedstawiciele sieci. Wyjaśnili też, że najchętniej wybierana jest książka "Bieguni", druga pod względem popularności pozycja to "Księgi Jakubowe", a kolejną jest  "Prawiek i inne czasy".

Książki Olgi Tokarczuk stały się bestsellerami w ciągu dosłownie pół dnia. Czytelnicy masowo wykupują publikacje polskiej Noblistki - i to nie tylko wydania drukowane, ale również e-booki i audiobooki. Hitem są "Bieguni".

Olga Tokarczuk z historyczną nagrodą. "Efekt Nobla zauważalny"

W sumie przez 10 godzin Empik sprzedał 12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk. W samych salonach, w których książki Olgi Tokarczuk mają swoje stałe miejsce, już od godz.14.00-15.00 efekt Nobla zaczął być wyraźnie zauważalny. Do końca dnia czytelnicy kupili w sklepach stacjonarnych 5 tys. egzemplarzy książek Noblistki, co jest wynikiem osiąganym przez największe bestsellery w historii.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się