Opolgraf, Pytanie na śniadanie

Opolgraf, Pytanie na śniadanie

Opolgraf w programie "Pytanie na śniadanie"

Udostępnij

Drukarnia Opolgraf pracuje nad innowacyjnym projektem książek dedykowanych osobom widzącym, niedowidzącym oraz niewidomym, których, jak szacują eksperci, do 2020 roku będzie 275 mln. Wiceprezes drukarni z artystką krakowskiej ASP rozmawiali o projekcie w programie „Pytanie na śniadanie".

26 kwietnia w programie „Pytanie na śniadanie" TVP 2 wiceprezes drukarni Opolgraf Pan Bartosz Mazurkiewicz z Panią Karoliną Banaszkiewicz Badurą wspólnie z prowadzącymi rozmawiali o najnowszym i innowacyjnym projekcie książeczek dedykowanych osobom widzącym, niedowidzącym oraz niewidomym.

      


Link do programu: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/36964407/ksia...

                    

Projekt książki jest skomplikowany, ze względu na strukturę materiałów i brak odpowiedniej technologii, potrzebnej do jej wykonania. Mimo tego, drukarnia Opolgraf, jako jedyna podjęła próbę stworzenia takiej książki, którą czyta się za pomocą dłoni – wspomina wiceprezes drukarni Bartosz Mazurkiewicz.

Link do programu: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/36964407/ksia...

 

Program dostępność plus, w ramach którego powstają książki, ma na celu niedopuszczenie do wykluczenia osób niewidzących, matek z dziećmi i osób starszych. Warte podkreślenia jest, że książki te łączą przez wspólne czytanie osoby widzące i niewidome, dzięki czemu nikt nie poczuje się wykluczony.
    


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się