Opowiadania Brunona Schulza w Czwórce.

Opowiadania Brunona Schulza w Czwórce.

Opowiadania Brunona Schulza w Czwórce

Udostępnij

Z okazji obchodów Roku Brunona Schulza, od 1 do 28 lutego Czwórka podczas audycji „Stacja kultura” o godz. 10.45 wyemituje wybrane przez Teatr Polskiego Radia opowiadania pisarza. Przeczyta je Mateusz Rusin, aktor Teatru Narodowego.

 

Rok 2022 ustanowiono Rokiem Brunona Schulza, jak czytamy w uchwale Senatu, „człowieka o niezwykłej wyobraźni, inteligencji i kreatywności, piszącego z podziwem o Józefie Piłsudskim, zaprzyjaźnionego z najwybitniejszymi polskimi pisarzami, artysty o żydowskich korzeniach, który – wraz z Julianem Tuwimem i Antonim Słonimskim – trwale zapisał się na kartach polskiej literatury i z pewnością zasługuje na miano ambasadora polskiej kultury na świecie”. W 2022 roku przypada 130. Rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci Schulza.

W Czwórce będzie można usłyszeć opowiadania „Sanatorium pod Klepsydrą”, „Mój ojciec wstępuje do strażaków”, „Edzio”, „Dodo”, „Emeryt”. Adaptacji i wyboru dokonał Teatr Polskiego Radia.

W audycji „Stacja kultura” regularnie można usłyszeć fragmenty książek, wpisujących się w zainteresowania licealistów, maturzystów oraz miłośników dobrej literatury. W 2022 roku, w ofercie Czwórki będą w dalszym ciągu pojawiać się dzieła pisarzy polskich i zagranicznych, czytane przez najlepszych aktorów młodego pokolenia, opracowywane we współpracy z Teatrem Polskiego Radia.

  • Opowiadania Brunona Schulza – audycja „Stacja kultura”, pn-pt, godz. 10.45


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się