Organizatorzy serbskiego Międzynarodowego Konkursu Komiksowego czekają na zgłoszenia

Organizatorzy serbskiego Międzynarodowego Konkursu Komiksowego czekają na zgłoszenia

Organizatorzy serbskiego Międzynarodowego Konkursu Komiksowego czekają na zgłoszenia

Udostępnij

Dziecięce Centrum Kultury w Belgradzie zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w organizowanym przez siebie Międzynarodowym Konkursie na Pasek Komiksowy. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat, podzielonych na cztery kategorie wiekowe.

Organizatorzy zapewniają młodym twórcom dużą dowolność jeśli chodzi o zgłaszane prace – nie narzucają ani żadnego tematu, ani nawet formy (w konkursie mogą wziąć udział prace wykonane w dowolnej technice). Pewne ograniczenie nakłada właściwie tylko sam gatunek, ponieważ paski komiksowe z reguły są zabawne. Organizatorzy zastrzegają jedynie, że nadesłane prace nie powinny być obramowane, a ich format nie może przekraczać wymiarów 420 mm na 297 mm. Co oczywiste, nadesłane na konkurs paski powinny być autorskie i wykonane bez pomocy osób dorosłych.

Prace konkursowe mogą zgłaszać osoby indywidualne, szkoły i instytucje kulturalne z całego świata. Data nadsyłania zgłoszeń upływa 18 listopada 2022 roku.

Zgłaszane do konkursu komiksy najpierw powinny zostać zeskanowane w rozdzielczości 300 DPI i wysłane na adres mailowy stripkais@dkcb.rs, a następnie dodatkowo przesłane w formie fizycznej na adres: Dečji kulturni centar Beograd, Takovska 8, 11000 Beograd, Serbia. Organizatorzy zastrzegają, że prace nie będą zwracane.

Formularz zgłoszeniowy dla osób chcących wziąć udział w konkursie znajduje się TUTAJ.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się