Organizatorzy Wrocławskich Targów Dobrych Książek 2022 czekają na zgłoszenia

Organizatorzy Wrocławskich Targów Dobrych Książek 2022 czekają na zgłoszenia

Organizatorzy Wrocławskich Targów Dobrych Książek 2022 czekają na zgłoszenia

Udostępnij

Wielkimi krokami zbliżają się 30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Impreza odbędzie się w dniach 1-4 grudnia 2022 w Hali Stulecia we Wrocławiu. Rozpoczęto już  przyjmowanie zgłoszeń na to wydarzenie.

Formularz zgłoszeniowy dla wszystkich wydawnictw chętnych TUTAJ. Zgłoszenia należy wysyłać na adres zgloszenie@targiksiazki.wroclaw.pl. Organizatorzy podkreślają, że z okazji jubileuszu nie zostały podniesione ceny za stoiska. Informują też, że cena zamówienia dodatkowego wyposażenia lub usług  po 15 listopada tego roku będzie wyższa o dodatkowe 50%.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbywają się od 1992 roku – najpierw jako Spotkania Wydawców Dobrej Książki – które odbywały się w kilku miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie czy Warszawie. Początkowo organizacją imprezy we Wrocławiu zajmowało się Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, następnie Wydawnictwo Dolnośląskie. Zmieniali się organizatorzy, ale i lokalizacje wydarzenia; najpierw był to budynek Opery Wrocławskiej, później Ratusz. Spotkania przetrwały jedynie w stolicy Dolnego Śląska, zmieniając nazwę najpierw na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a w 2013 roku – na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Do 2015 roku organizatorem Targów była Miejska Biblioteka Publiczna, w roku 2016 pieczę nad tym wydarzeniem (jak również Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony) przejął Wrocławski Dom Literatury. W 2019 roku WTDK połączyły się z Targami Dobre Strony, tworząc jedno grudniowe wydarzenie.

W przeszłości Targi gościły w różnych przestrzeniach: w Muzeum Architektury, w zabytkowych wnętrzach odrestaurowanego budynku Dworca Głównego czy w Centrum Kongresowym. Od roku 2016 odbywają się w Hali Stulecia. Rokrocznie bierze w nich udział ponad 150 wydawców, a tłumnie odwiedzają je nie tylko wrocławianie, ale i mieszkańcy innych dolnośląskich miejscowości. Targom towarzyszy bogaty program, w którym szczególne miejsce zajmują spotkania autorskie. M.in. w ramach imprezy odbywa się Salon Zdobywców – cykl dyskusji z udziałem laureatek i laureatów najważniejszych nagród literackich przyznanych w Polsce w danym roku. Od 2017 roku WTDK towarzyszą też Targi Wszystkiego Dobrego, czyli strefa mody, designu i rękodzieła.

Ważnym elementem Wrocławskich Targów Dobrych Książek jest przyznawana w ich trakcie Nagroda Edytorska Pióro Fredry. Celem tego pierwszego w kraju konkursu edytorskiego jest wyróżnienie najciekawiej wydanych i zaprojektowanych książek, które ukazały się w Polsce w mijającym roku. Od 2019 roku podczas WTDK przyznawana jest także Nagroda Edytorska Dobre Strony dla najlepszej pod względem edytorskim książki dla dzieci. Zwycięskie wydawnictwa otrzymują po 20 tys. złotych, które – zgodnie z regulaminem nagród – przeznaczają na przygotowanie kolejnej publikacji.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się