Pamiątki po Sławomirze Mrożku trafiły do miejskiej biblioteki w Krakowie

Pamiątki po Sławomirze Mrożku trafiły do miejskiej biblioteki w Krakowie

Pamiątki po Sławomirze Mrożku trafiły do miejskiej biblioteki w Krakowie

Udostępnij

Dowód osobisty, paszporty i przedmioty przywożone z podróży, a także okulary i maszynę do pisania należące do Sławomira Mrożka przekazała żona pisarza Bibliotece Kraków. Pamiątki te mają w przyszłym roku zostać wyeksponowane w siedzibie miejskiej biblioteki, gdzie powstanie gabinet Sławomira Mrożka.

Jak poinformował w komunikacie urząd miasta, żona pisarza Susana Osorio-Mrożek osobiście przekazała bibliotece pamiątki, wśród których są m.in. dowód osobisty, paszporty, okulary, maszyna do pisania, a także przedmioty przywożone z podróży.

Zgodnie z zapowiedziami miejskiej biblioteki, pamiątki zostaną umieszczone w gabinecie poświęconym Mrożkowi, który powstanie w siedzibie Biblioteki Kraków przy ul. Powroźniczej 2 w Krakowie.

Sławomir Mrożek urodził się 29 czerwca 1930 roku w Borzęcinie niedaleko Krakowa. W 1950 roku zadebiutował literacko „Opowiadaniami z Trzmielowej Góry” oraz „Półpancerzami”. Jego pierwszą sztuką teatralną był dramat „Policja” (1958), ale to późniejsze dramaty – zaliczane do nurtu teatru absurdu – przyniosły mu światową sławę. „Tango”, „Letni dzień” czy „Miłość na Krymie” to jedne z najbardziej znanych utworów Mrożka.

źródło: PAP, Julia Kalęba

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się