potkania z laureatami nagród literackich 2020

potkania z laureatami nagród literackich 2020

Pandemiczna odsłona salonu zdobywców. Spotkania z laureatami nagród literackich 2020

Udostępnij

W marcu Wrocław odwiedzą laureatki i laureaci wszystkich najważniejszych polskich nagród literackich przyznanych w ubiegłym roku. Będzie to powrót do spotkań z pisarkami i pisarzami z cyklu „Salon zdobywców”, który przez ostatnie trzy lata był organizowany przez Wrocławski Dom Literatury w grudniu, podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek. W 2020 roku z powodu pandemii targi książki, a wraz z nimi „Salon zdobywców” zostały odwołane. Organizatorzy wracają więc to tych istotnych literackich rozmów teraz – a poprowadzą je Michał Nogaś i Irek Grin. Spotkania odbędą się w Klubie Proza i będą transmitowane na żywo w sieci.

„Salon zdobywców” od 2018 roku stał się tradycyjnym elementem grudniowych Wrocławskich Targów Dobrych Książek i stanowił swoiste podsumowanie sezonu nagród literackich w Polsce. Gośćmi cyklu byli do tej pory m.in.: Anna Bikont, Paweł Sołtys, Julia Fiedorczuk, Małgorzata Lebda, Zyta Rudzka czy Marcin Wicha. W grudniu 2020 z powodu pandemii COVID-19 ani targi książki, ani „Salon zdobywców” nie mogły się odbyć, ale do rozmów z autorkami i autorami najlepszych ubiegłorocznych książek mamy okazję wrócić już w marcu. „Salon zdobywców” w pandemicznej odsłonie został pomyślany jako trzy osobne wieczory – już dziś warto zarezerwować sobie czas 9, 14 i 30 marca. Ze zdobywczyniami i zdobywcami następujących nagród literackich w 2020: Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, Nagrody Conrada, Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej Nike, Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz oraz Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki porozmawiają Michał Nogaś („Gazeta Wyborcza”, Radio Nowy Świat, dawniej dziennikarz radiowej Trójki) oraz Irek Grin (twórca cyklu, wydawca, menadżer kultury, dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury).

Na pierwsze spotkanie zapraszamy we wtorek 9 marca o 19.00. Będzie to rozmowa Michała Nogasia z Dorotą Kotas (laureatka Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Conrada), Barbarą Sadurską (laureatka Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza) oraz Dominiką Słowik (laureatka Paszportów „Polityki”). Z kolei w niedzielę 14 marca o 17.00 z Łukaszem Orbitowskim (laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy) i Radkiem Rakiem (laureat Nagrody Literackiej Nike) porozmawia Irek Grin. 30 marca o 19.00 cykl zakończą Agnieszka Dauksza (Laureatka Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz) i Katarzyna Kobylarczyk (laureatka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki) w rozmowie z Michałem Nogasiem.

Wszystkie spotkania będzie można śledzić na żywo podczas transmisji z Klubu Proza (Przejście Garncarskie 2) na Facebooku Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Klubu Proza i Wrocławskich Targów Dobrych Książek oraz na stronie internetowej www.literatura.wroclaw.pl. Ponadto – jeśli tylko pozwolą na to przepisy związane z organizacją wydarzeń kulturalnych – organizatorzy przewidują udział publiczności dla tych, którzy chcieliby w spotkaniach uczestniczyć osobiście. Informacje na temat zapisów zostaną podane 25 lutego na Facebooku Wrocławskiego Domu Literatury. Udział publiczności w spotkaniach odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym.

Program „Salonu zdobywców”

9 marca, 19.00, Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury

  

Barbara Sadurska                                                                   Dominika Słowik

 

Dorota Kotas („Pustostany”, Nagroda Literacka Gdynia (proza) i Nagroda Conrada), Barbara Sadurska („Mapa”, Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza), Dominika Słowik („Zimowla”, Paszport „Polityki”) w rozmowie z Michałem Nogasiem.

 

14 marca, 17.00, Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury

      

Łukasz Orbitowski („Kult”, Nagroda Literacka m.st. Warszawy), Radek Rak („Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, Nagroda Literacka Nike) w rozmowie z Irkiem Grinem.

 

30 marca, 19.00, Klub Proza | Wrocławski Dom Literatury

 

Katarzyna Kobylarczyk

Agnieszka Dauksza („Jaremianka. Biografia”, Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz), Katarzyna Kobylarczyk („Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki) w rozmowie z Michałem Nogasiem.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się