Pięć powodów, by w ten weekend być na Big Book Festival

Pięć powodów, by w ten weekend być na Big Book Festival

Pięć powodów, by w ten weekend być na Big Book Festival

Udostępnij

Już w piątek rusza najweselszy festiwal czytania! Długi czerwcowy weekend warto spędzić na Big Book Festival. Zgrzesz czytaniem podczas Big Book Festival – zachęcają organizatorzy wydarzenia, w tym roky pod hasłem „Skok w bok!“. Od 21 do 23 czerwca na Starym Mokotowie zatrzęsienie pisarzy!

 

 

 

ZACZNIJ od grzesznych przyjemności z czytania!

Każdy pisarz i pisarka są też czytelnikami, wiadomo. Ale po jakie lektury sięgają, gdy nikt nie patrzy? Całą prawdę o literaturze lekkich obyczajów, czytadłach kibelkowych, poradnikach szczęśliwego oddechu oraz małych zdradach dokonywanych w imię bezwstydnej rekreacji opowiedzą Krzysztof Varga, Michał Rusinek i Gaja Grzegorzewska.
piątek // 22.06 // 16.00 // CENTRUM ŁOWICKA

 


BĄDŹ ŁAJDAKIEM w dobrym towarzystwie!

Wychyl kieliszek zimnej wódki za pamięć o powojennych twórcach i intelektualistach, którzy pili dużo, a zakąszali rzadko. Sylwia Chutnik, doktorantka-abstynentka w dziedzinie kulturoznawstwa, porywająco opowiada o tym, jak, z kim i gdzie łajdaczyły się literackie elity w pierwszych latach PRL.
sobota // 22.06 // 14.00 // MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

POSŁUCHAJ SZYMBORSKIEJ, HITLERA I JEZUSA przemawiających na żywo!

Przyjdź do ogrodu na tyłach powojennej willi i poczuj, że głos ma wielką moc. Aktorzy interpretują mowy wszech czasów, odsłaniając talenty oratorskie, propagandowe i liryczne najpotężniejszych ludzi w dziejach. Poruszające widowisko z udziałem Janusza Chabiora, Aleksandry Justy i Wojciecha Chorążego wzmocni muzyka Hanny Klepackiej.
sobota // 22.06 // 20.00 // MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO

BĄDŹ REKORDOWYM CZYTELNIKIEM i przeczytaj coś raz a porządnie!

Rozpoczynasz trzy książki naraz i żadnej nie możesz skończyć? Wciąz brakuje Ci czasu, a stosy tytułów rosną na półkach razem z wyrzutami sumienia? Mamy coś w sam raz! Przyjdź, przyprowadź przyjaciół, ciocię albo psa. Wybierz z archiwum kwartalnika PRZEKRÓJ genialne opowiadanie Lema, Mrożka albo Profesora Tutki, połóż się na leżaku i przeczytaj wreszcie coś do końca. Razem celebrujemy czytanie bez ciśnienia i na miarę możliwości!
niedziela // 23.06 // 12.00 // CENTRUM ŁOWICKA

POROZMAWIAJ O TYM SAMYM, ale z trojgiem różnych pisarzy!
Posłuchaj trzech rozmów na ten sam temat. W tryptyku niespiesznych rozmów udział weźmie troje autorów. Każdego pytamy o trzy wielkie sprawy: miłość, wolność i przemijanie. Korzystamy z ich życiowej mądrości, a przy okazji sami zastanawiamy się, jak to z nami jest. niedziela // 23.06
12.00 MAREK BIEŃCZYK – BIG BOOK CAFE //
14.00 JOANNA BATOR – CENTRUM ŁOWICKA //
16.00 ADAM ZAGAJEWSKI – MUZEUM BRONIEWSKIEGO

Zapraszamy. Pełne informacje o festiwalu oraz materiały do pobrania znajdziesz na bigbookfestival.pl

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się