Festiwal Literacki Sopot, edycja 2018,

Festiwal Literacki Sopot, edycja 2018,

Pierwsze nazwiska Literacki Sopot 2018

Udostępnij

Organizatorzy ujawiniają pierwsze nazwiska Literackiego Sopotu 2018. W sierpniowej debacie o Albercie Camusie udział wezmą:

Wobec ogromnej różnorodności tematów, motywów, form (eseje, edytoriale, dramaty, powieści I niezliczone notatki), odpowiedź na pytanie, dlaczego właściwie Camus jest myślicielem nieustannie aktualnym, wydaje się być ogromnym wyzwaniem.

Sprostać w tej dyskusji będzie zdecydowanie łatwiej, gdy w labiryntach jego barwnego życiorysu, zainteresowań, motywów, mitów i symboli, podróżować będziemy ze znakomitymi gośćmi debaty: Marie-Therese Blondeau, badaczka o fenomenalnej wiedzy o Dżumie Camusa, Virginie Lupo, autorka prac o jego teatrze i niedawno wydanej, wnikliwej analizy nieukończonego „Pierwszego Człowieka”, oraz David Camus, pisarz, dokumentalista, tłumacz, (min. Lovecrafta). Spotkanie poprowadzi Maciej Kałuża, filozof i etyk, zafascynowany od lat „Człowiekiem zbuntowanym” i „Upadkiem” Camusa.

Literacki Sopot 2018

Już teraz dołącz do wydarzenia!
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się