Pierwsze spotkania w ramach Wirtualnych Targów Książki

Pierwsze spotkania w ramach Wirtualnych Targów Książki

Pierwsze spotkania w ramach Wirtualnych Targów Książki - Chmielarz, Gessler, de Barbaro, Carter, Mull

Udostępnij

Już w najbliższą środę, 19 maja, startują Wirtualne Targi Książki. W ramach wydarzenia odbędzie się niemal 60 spotkań autorskich online poświęconych najciekawszym literackim premierom. W pierwszych dniach targów na dwóch wirtualnych scenach zagoszczą m.in. Wojciech Chmielarz, Magda Gessler, Natalia de Barbaro, Chris Carter oraz Brandon Mull. W trakcie wydarzeń możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. 

Wojciech Chmielarz – środa, 19 maja, godz. 18:00

Wirtualne Targi Książki zostaną zainaugurowane spotkaniem z Wojciechem Chmielarzem wokół jego najnowszej książki „Wilkołak” (Wydawnictwo Marginesy) – kontynuacji „Zombie” oraz „Wampira” i jednej z najbardziej wyczekiwanych literackich premier tej wiosny. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Zalewski, odtwórca jednej z głównych ról w oryginalnym serialu audio Empik Go „Wilkołak” na podstawie powieści. Artysta nie tylko weźmie udział w rozmowie, ale też po raz pierwszy wykona na żywo piosenkę „Wilk”, inspirowaną produkcją. Utworu już teraz można posłuchać w aplikacji Empik Music. Rozmowę z autorem poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Interaktywna transmisja odbędzie się na stronie Facebook.com/empikcom.
W trzeciej części cyklu gliwickiego prywatny detektyw Dawid Wolski zanurza się w bolesnej przeszłości i wyrusza tropem utraconej przed dziesięcioma laty ukochanej - Igi. Dostrzega ją na pogrzebie swojego ojca – mecenasa Wolskiego, który doprowadził do uwolnienia mordercy kobiety jego życia. Iga jest o dziesięć lat starsza, zmieniona, ale Wolski nie ma nawet cienia wątpliwości, że to naprawdę ona, choć nikt mu nie wierzy. Rozpoczyna niebezpieczne śledztwo, w które wciąga prokuratora Adama Górnika, jedynego przyjaznego mu człowieka. Prawda okaże się jednak nie do zaakceptowania.
 

Magda Gessler – środa, 19 maja, godz. 19:00

Jeszcze przed oficjalną premierą, „Magda. Autobiografia Magdy Gessler” (Wydawnictwo 5WHY PROMOTION) wzbudza ogromne emocje. W ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się spotkanie z Magdą Gessler poświęcone wyczekiwanemu tytułowi. Rozmowę poprowadzi Katarzyna Borowiecka. Transmisja ze spotkania dostępna będzie na Instagram.com/empikcom.
Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas nieznana historia, z której fani charyzmatycznej restauratorki dowiedzą się, jak długą i krętą drogę musiała przejść bohaterka, aby być tu, gdzie jest obecnie. Autorzy zabierają czytelnika w emocjonalną podróż, w której szczęście miesza się z samotnością, zaufanie i wiara z naiwnością, a los bywa równie łaskawy, co okrutny. Autobiografia Magdy Gessler to opowieść o niezwykłej sile i wierze we własne możliwości oraz o ciekawości świata, pozwalającej sięgać po marzenia.
 

Chris Carter – czwartek, 20 maja, godz. 20:00

Wirtualne Targi Książki gościć będą nie tylko czołowych polskich autorów, lecz także zagranicznych pisarzy, którzy dzięki formule online mają szansę połączyć się z czytelnikami. Wśród nich Chris Carter, jeden z najpoczytniejszych współczesnych twórców thrillerów i kryminałów. Podczas wiosennej edycji targów opowie o swojej najnowszej powieści „Dzienniki Śmierci” (Wydawnictwo Sonia Draga), jedenastym tomie z cyklu o Robercie Hunterze. Rozmowę, której interaktywna transmisja odbędzie się na stronie Facebook.com/empikcom, poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Los Angeles, 5 grudnia – trzy tygodnie do Bożego Narodzenia. Angela Wood, mistrzyni sztuki złodziejstwa kieszonkowego, właśnie podlicza swój łup. Kiedy świętuje przy drinku zakończenie pomyślnej dniówki, przypadkiem zauważa, jak jeden z klientów baru traktuje opryskliwie starszego człowieka. Postanawia dać mu nauczkę i kradnie jego elegancką, skórzaną aktówkę. W środku nie ma pieniędzy ani laptopa. Angela nie znajduje właściwie niczego wartościowego, jedynie oprawiony w czarną skórę notatnik, zaskakująco ciężki. Ciekawość zwycięża i w zaciszu swojego mieszkania bohaterka szybko kartkuje zdobycz. Zaczyna się najgorszy koszmar jej życia.
 

Natalia de Barbaro – piątek, 21 maja, godz. 20:00

W ramach targowej strefy Apostrof, czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z autorką największego bestsellera ostatnich miesięcy – Natalią de Barbaro. Psycholożka społeczna i twórczyni warsztatów dla kobiet poruszyła swoją książką „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” (Wydawnictwo Agora) tysiące osób. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a transmisję będzie można śledzić na stronie Facebook.com/empikcom.
Natalia de Barbaro zaprasza w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. To lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości. Dowiedzą się z niej, jak wsłuchać się w wewnętrzny głos, który podpowiada, co w danym momencie będzie dla nich najlepsze, czego akurat potrzebują. Nauczą się także uświadamiać sobie, które przekonania, czasem bardzo krzywdzące, lecz zakorzeniane w głowach dziewczynek od najmłodszych lat, zupełnie im nie służą.
 
 

Brandon Mull – niedziela, 23 maja, godz. 12:00

Podczas Wirtualnych Targów Książki nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. W strefie literatury dziecięcej Przecinek i Kropka zagości Brandon Mull, autor jednej z najpopularniejszych współczesnych serii młodzieżowych. Pisarz opowie o najnowszej części cyklu, „Mistrz Igrzysk Tytanów. Smocza Straż” (Wydawnictwo Wilga). Rozmowa, którą poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, transmitowana będzie na stronie Facebook.com/empikcom.
W czwartym tomie serii „Smocza Straż” z bestsellerowego cyklu „Baśniobór” wojna ze smokami się nasila. Aby je pokonać, konieczne będzie wsparcie ze strony Doliny Tytanów. To smoczy azyl inny niż wszystkie, w którym smoki żyją w niewoli. Mieści się tam również arena Igrzysk Tytanów, walk gladiatorskich nadzorowanych przez samego Humbugla, złowieszczego demona. Doliną włada potężna Królowa Olbrzymów, jedna z pięciorga monarchów magicznego świata. Podczas gdy Seth próbuje odzyskać wspomnienia, a Kendra go szuka, wszyscy próbują znaleźć sposób na powstrzymanie smoków przed opanowaniem całego świata. Wyjątkiem jest Ronodin – mroczny jednorożec, który ma własne przebiegłe plany…

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się