Piotr Pazdej laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego

Piotr Pazdej laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego

Piotr Pazdej laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego

Udostępnij

Piotr Pazdej otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego za debiutancki zbiór opowiadań „Ostatnia sarna na ziemi”, który ukazał się nakładem Książnicy Podlaskiej.

Piotr Pazdej (ur. 1976) jest tłumaczem z języka angielskiego i prozaikiem. Jego powieść „Genesis” zdobyła wyróżnienie w I edycji Konkursu Literackiego im. Macieja Słomczyńskiego. Zadebiutował opowiadaniem „Maski” na łamach „Twórczości” (3/2022). Zbiór „Ostatnia sarna na ziemi”, jego debiut książkowy, ukazał się we wrześniu 2023 roku.

Wyróżnienie zostało przyznane po raz ósmy w siedzibie Biblioteki Narodowej. W ubiegłym roku nagrodzono Aleksandrę Majdzińską za książkę „Szalom bonjour Odessa”.

Biblioteka Narodowa ustanowiła Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego w roku 2017, trzy lata po śmierci warszawskiego pisarza, publicysty i scenarzysty, autora m.in. „Raportu o stanie wojennym”, „Wesela raz jeszcze”, „Powidoków” czy „Nekropolis”.

Mottem Nagrody są słowa Nowakowskiego „Nie jesteśmy znikąd”. Laur jego imienia jest przyznawany za opowiadanie lub cykl opowiadań „charakteryzujących się niekonwencjonalnością sądów, odwagą i precyzją myśli oraz pięknem słowa”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się