Planeta Izabelin wręczona!

Planeta Izabelin wręczona!

Planeta Izabelin wręczona!

Udostępnij

9 czerwca, na zakończenie Izabelińskich Spotkań z Książką, została wręczona „Planeta Izabelin” pierwsza w Polsce nagroda za książkę o szeroko rozumianej tematyce ekologicznej.

Jury pod przewodnictwem Andrzeja Kruszewicza, dyrektora warszawskiego ZOO, w składzie: Adam Wajrak, Czesław Apiecionek, Bogdan Szczesiak, Małgorzata Mickiewicz oraz Iwona Mazurek – sekretarz jury, nagrodę główną przyznało Robertowi Puckowi za książkę "Sennik ciem i motyli", Wydawnictwo Czarne. Zwycięzca odebrał statuetkę oraz czek na 20 tysięcy złotych.

Wyróżnienia otrzymali Arkadiusz Szaraniec za książkę "Żubry lubią jeżyny", również Wydawnictwo Czarne oraz Justyna Kierat "Pszczoły miodne i niemiodne”, Wydawnictwo Multico.

Pomysłodawcą zarówno konkursu jak i spotkań jest Czesław Apiecionek, księgarz, człowiek książki, mieszkaniec gminy Izabelin.

Nagroda była współfinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Powiat Warszawski Zachodni. Patronatem honorowym konkurs objął minister środowiska - Henryk Kowalczyk oraz marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik. Partnerem konkursu był Kampinoski Park Narodowy.

Wręczając nagrodę, Dorota Zmarzlak, wójt gminy Izabelin powiedziała: „Korzystając ze swojego wyjątkowego w skali europejskiej sąsiedztwa prawdziwej puszczy i wielkiego stołecznego miasta, poprzez nagrodę Planeta Izabelin, chcemy skupić uwagę na ekologii i stawianych przez nią wyzwaniach, związanych ze zderzeniem natury z cywilizacją i technologią”.

Współfinansujący nagrodę marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik: „Wspieranie działań proekologicznych na Mazowszu jest jednym z priorytetów naszych działań. Cieszę się, że powstają kolejne inicjatywy mające na celu budzenie świadomości społeczeństwa zwracając uwagę jak ważny jest to temat nie tylko dla nas, ale głównie dla kolejnych pokoleń.”

II edycja Planety Izabelin i XXII Izabelińskie Spotkania z Książką odbędą się 6-7 czerwca, 2020 roku. Zapraszamy!

Zdjęcia do pobrania: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/141681,,planeta-izabelin-wreczona!-

Źródło informacji: Urząd Gminy Izabelin


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się