Wschód Kultury

Wschód Kultury

Planując wakacje skieruj się na wschód!

Udostępnij

Planując wakacje skieruj się na wschód. Niecodzienne połączenia i oryginalne brzmienia przeniosą cię do innego wymiaru kultury. Zapraszamy na letnie festiwale w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.

Wakacje rozpocznij w Rzeszowie na Europejskim Stadionie Kultury (22-25 czerwca). Wystąpią tam m.in. brytyjski skład The Kooks oraz wyjątkowe kolektywy: Kamil Bednarek z ukraińskim zespołem DrymbaDaDzyga, zespół Lemon z gruzińską grupą Rustavi, Enej z macedońskim składem Dzambo Augsevi, Monika Brodka z brytyjskim zespołem Unkle. Miasto odwiedzi 350 artystów z 9 krajów; na publiczność czeka 38 różnorodnych wydarzeń: koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy teatralne i filmowe, spotkania z twórcami.

Od 5 do 9 lipca w Lublinie wsłuchaj się w Inne Brzmienia Art’n’Music Festival. Wystąpią wykonawcy z 14 krajów, m.in. francuska grupa Nouvelle Vague, znana z oryginalnych aranżacji hitów muzycznych z lat 80. oraz zespół Juno Reactor, który stworzył muzykę do filmów z serii „Matrix”. Do Lublina przyjadą także mistrzowie ukulele – The Ukulele Orchestra of Great Britain, a także jeden z największych mistrzów i popularyzatorów muzyki afrykańskiej - Mulatu Astatke.

Wakacje pożegnaj przenosząc się do białostockiego Innego Wymiaru. Od 31 sierpnia do 3 września niesiony ideą dialogu i tolerancji poznasz inne wymiary mody, muzyki, teatru, filmu i społeczności. Zaplanowano dla ciebie 20 wydarzeń, które odbędą na terenie całego miasta.

Wschód Kultury odbywa się z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury z samorządami Rzeszowa, Lublina, i Białegostoku.

Udział w wydarzeniach Wschodu Kultury jest bezpłatny.

Więcej informacji na: wschodkultury.eu
 
 
 
 
 
Konferencja prasowa

Zapraszamy na Konferencję prasową Wschodu Kultury w środę, 7 czerwca 2017
o godz. 11:00, Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8 w Warszawie.

Kontakt:
Jan Żółtowski – Koordynator Projektu, Narodowe Centrum Kultury
mail: jzoltowski@nck.pl, tel. +48 22 350 95 44.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się