Plebiscyt „Ulubiona Księgarnia Warszawy” według nowych zasad

Plebiscyt „Ulubiona Księgarnia Warszawy” według nowych zasad

Plebiscyt „Ulubiona Księgarnia Warszawy” według nowych zasad

Udostępnij

Od 2020 roku mieszkańcy Warszawy wybierają swoje ulubione księgarnie niezależne w plebiscycie „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. W tym roku konkurs się zmienia – teraz każdy będzie mógł samodzielnie zgłosić księgarnię, a potem brać udział w głosowaniu. Tytuły ulubionych księgarń zostaną przyznane w czterech kategoriach.

W nowej odsłonie konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym organizatorzy czekają na zgłoszenia księgarń do konkursu za pośrednictwem specjalnego formularza. Zgłaszać mogą się same księgarnie, a także dowolna osoba. 

Spośród wszystkich zgłoszeń jury eksperckie przyzna nominacje w czterech kategoriach (maksymalnie 7 w każdej kategorii): kluboksięgarnia, antykwariat, księgarnia ogólnoasortymentowa oraz księgarnia specjalistyczna. Jury będzie brało pod uwagę ich działalność w ostatnich 12 miesiącach według kryteriów: zaangażowanie pracowników i znajomość oferty książkowej, kulturotwórcza rola księgarni (promocja czytelnictwa, aktywność w mediach społecznościowych, organizacja wydarzeń), spójność z wartościami wpisanymi do polityki kulturalnej Warszawy. Po ogłoszeniu nominacji rozpocznie się głosowanie mieszkańców w plebiscycie online.

Nowością jest również przyznanie nagrody specjalnej przez jury. Zwycięzcy otrzymają tytuł „Ulubiona Księgarnia Warszawy 2023” oraz nagrody pieniężne o łącznej wartości 75 tys. złotych. W tym roku organizatorzy zaprosili do współpracy Staromiejski Dom Kultury, który ma zachęcać do realizacji wydarzeń kulturalnych w księgarniach oraz zorganizuje finał konkursu.

źródło: um.warszawa.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się