Plenerowa Akademia Komiksowa

Plenerowa Akademia Komiksowa

Plenerowa Akademia Komiksowa

Udostępnij

Zapraszamy do Biblioteki Śląskiej na spotkanie i warsztaty z Danielem Chmielewskim –  13 października 2021 r., o godz. 17.00

Daniel Chmielewski - Scenarzysta i rysownik komiksów (m. in. "Ja Nina Szubur" na podstawie" Anny In w grobowcach świata" Olgi Tokarczuk) i książek dla dzieci (m. in. zilustrowanej przez malarkę Magdę Rucińską "Miasto Złotej). Wraz z psychiatrą Katarzyną Szaulińską stworzył komiks "Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży" i wykonał komiksowe segmenty w suplemencie Narodowego Modelu Gry PZPN - "Psychologia w piłce nożnej". Od wielu lat prowadzi stałe zajęcia, cykle i pojedyncze warsztaty z narracji komiksowej na terenie całego kraju.

Opis warsztatu: Nie ma czegoś takiego jak "czysta autobiografia" - zawsze kadrujemy i wybieramy pewne elementy, a niektóre pomijamy. Podczas warsztatów poznacie różne techniki opowiadania i rysowania o sobie i jak zniekształcać historię (może ludzie będą zwierzętami; może zacznie się realistycznie, a skończy fikcyjnie) i zastanowimy się nad motywacjami, jakie za takimi zabiegami stoją.

 Wydarzenia są przeznaczone dla młodzieży i dorosłych. 

Spotkanie:  godz. 17.00

Warsztaty: godz. 17.45

Zapisy na część warsztatową: iki@bs.katowice.pl

Organizacja: Biblioteka Śląska. Opieka merytoryczna: Śląska Akademia Komiksu.  Biblioteka Śląska ( Strefa Otwarta), pl. Rady Europy 1, Katowice. Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się