Po co się wspinać na Mount Everest? "Bo jest!". J. Archer - "Ścieżki chwały" od 6 marca w księgarniach!
Już 6 marca do księgarń trafi nowe wydanie Ścieżek chwały Jeffrey’a Archera – powieści opartej na przeżyciach jednego z najbardziej tajemniczych bohaterów historii alpinizmu. To George Mallory, który jako pierwszy podjął walkę o zdobycie Mount Everestu, jest autorem najsłynniejszej odpowiedzi na dylemat, który pozostaje niezwykle aktualny w obliczu kolejnych zwycięstw i tragedii towarzyszącym zmaganiom himalaistów: Po co się wspinać na Mount Everest? „Bo jest!”. Opowieść o walce z najwyższym szczytem świata inspiruje i trzyma w napięciu do ostatniej chwili.
Po co się wspinać na Mount Everest? „Bo jest!” – w tej krótkiej odpowiedzi udało się zawrzeć George’owi Mallory’emu kwintesencję idei himalaizmu oraz zagadkę magnetycznej siły niezdobytych szczytów, niewytłumaczalną w żaden inny sposób.
Ścieżki chwały to powieść oparta na przeżyciach jednego z najbardziej tajemniczych bohaterów historii alpinizmu.
George Mallory, skromny nauczyciel historii, całe życie marzył o zdobyciu Mount Everestu. Rozdarty między miłością do ukochanej żony Ruth i pragnieniem zdobycia Pani Czomolungmy bohater pokonuje strome „ścieżki chwały” – lecz czy mu się to uda…?
Prawdziwy dynamit fikcji literackiej!
Opinia o książce:
„Archer jest niesamowitym pisarzem, z powodzeniem zdaje u czytelnika najważniejszy egzamin – chęć przewrócenia kartki, by dowiedzieć się, co będzie dalej”.(„Sunday Times”)
Kilka słów o autorze:
Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania.
Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów” ukazały się dotychczas: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza, W godzinie próby i To był człowiek.