"Pociąg do czytania” – następna stacja: Kraków Główny

"Pociąg do czytania” – następna stacja: Kraków Główny

"Pociąg do czytania” – następna stacja: Kraków Główny

Udostępnij

W piątek 25 sierpnia w godzina 11-19 zapraszamy wszystkich pasażerów i gości dworca Kraków Główny PKP do książkowej strefy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Wszyscy będą mogli zapoznać się z nowościami wydawniczymi w naszej mobilnej bibliotece, wziąć udział w czytelniczych animacjach oraz wpisać się do pełnej inspiracji podróżnej księgi pamiątkowej. Dworzec w Krakowie będzie przedostatnim przystankiem na trasie współorganizowanej z PKP S.A. akcji "Pociąg do czytania".

Książki zapewnia m. in. Państwowy Instytut Wydawniczy, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, Warsztaty Kultury Lublin i Wydawnictwo NCK. W ramach strefy odbędą się też liczne warsztaty plastyczne oraz zagadki i quizy z motywami czytelniczymi i podróżniczymi. Osoby, które przyniosą ze sobą inne książki, będą mogły wziąć udział w  bookcrossingu. Gościem strefy NPRCz 2.0 będzie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, która zapewni miłośnikom czytania dodatkowe książki w Lotnej Czytelni oraz Biblioteka Kraków,  która organizuje kącik czytania bajek dla najmłodszych.

Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościowych i przyjemnych zaletach czytania. Podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy. Ostatnim przystankiem „Pociągu do czytania” będzie dworzec Wrocław Główny (1 września)


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się