Podręczniki szkolne do zmiany

Podręczniki szkolne do zmiany

Podręczniki szkolne do zmiany

Udostępnij

"Nasz Dziennik" pisze, że w tym celu w Ministerstwie Edukacji i Nauki spotkają się eksperci zaproszeni przez prof. Przemysława Czarnka, szefa resortu. O szczegółach prac mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Radosław Brzózka, szef gabinetu politycznego ministra edukacji i nauki.

"Dziś spotkają się trzy zespoły ekspertów z nauk humanistycznych, którzy zapoznają się z tym, w jaki sposób podstawy programowe zostały odzwierciedlone w podręcznikach. Na początek specjaliści przeanalizują podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie" - informuje Radosław Brzózka.

Wyjaśnia zasadniczy kierunek, jaki przyświeca zaproszonym do współpracy ekspertom.

"Wiedza przekazywana uczniom ma być podawana nie w oderwaniu od tożsamości cywilizacyjnej Polaków, ale w kontekście kultury łacińskiej, bo w tej kulturze szczególnie pielęgnuje się wszelką naukę, poszukuje się mądrości. Jesteśmy dziedzicami tradycji greckiej, antycznej, ale też tymi, którzy oświetleni światłem Ewangelii poszukują prawdy w sposób pozbawiony uprzedzeń i dbają o to, żeby ta prawda była dostępna w sposób powszechny, a nie była jakąś wiedzą tajemną. Niestety, w wielu kulturach i cywilizacjach tak się dzieje, że dostęp do prawdy jest wręcz blokowany" - mówi Brzózka, cytowany w dzienniku.

Zespoły ekspertów z nauk humanistycznych zapoznają się z tym, w jaki sposób podstawy programowe zostały odzwierciedlone w podręcznikach 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się