Wydawnictwo Ossolineum

Wydawnictwo Ossolineum

Podsumowanie 2017 roku przez Ossolineum

Udostępnij

Początek stycznia to znakomity moment, żeby podsumować naszą działalność w 2017, jubileuszowym, roku. Ostatnich dwanaście miesięcy było okresem bardzo intensywnej pracy, ale Wasze żywe zainteresowanie skutecznie zmotywowało nas do działania! W ubiegłym roku wydaliśmy łącznie dziewiętnaście tomów – wśród nich głośne powieści w serii Z Kraju i ze Świata: Zapiski z domu wariatów Christine Lavant oraz Koalę Lukasa Bärfussa. Obie książki przez krytyków wskazywane są często jako jedne z najciekawszych wydarzeń wydawniczych.

Ważnych tomów nie zabrakło także w seriach Sztuka Czytania i Na Jeden Temat. Odbiorca ubezwłasnowolniony Stanisława Barańczaka, O stylu późnym Edwarda W. Saida czy Cyganeria artystyczna i cyganowanie w romantycznej Warszawie Dominiki Skiby wciąż skłaniają do dyskusji i są chętnie omawiane na łamach największych polskich gazet i czasopism.

Oczywiście nie zapominamy o serii najstarszej! W ostatnim roku wydaliśmy aż sześć tomów Biblioteki Narodowej, w tym znakomicie przyjęte Wybory poezji Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Różewicza oraz antologię Polski esej literacki. Zaledwie dwa tygodnie temu do księgarni trafił też Dramat staroindyjski w przekładzie i opracowaniu Marii Krzysztofa Byrskiego.

Jubileusz dwusetlecia Zakładu Narodowego im. Ossolińskich przyniósł kilka książek w serii Osso Wczoraj i Dziś, wśród nich Skarbiec. 200 lat Ossolineum i antologię Jubileusze Ossolineum, w której znalazły się m.in. niepublikowane dotąd wypowiedzi współczesnych osobistości polskiej nauki, kultury i polityki – Rafała Dutkiewicza, Marka Krajewskiego, Jana Miodka, Zdzisława Najdera czy Adama Zagajewskiego.

Wydawnictwa Ossolineum nie zabrakło na najważniejszych polskich i zagranicznych wydarzeniach poświęconych literaturze oraz książkom. Nasze publikacje prezentowaliśmy na targach w Warszawie, Frankfurcie, Krakowie, Lwowie i Wrocławiu oraz podczas licznych spotkań autorskich i dyskusji.
Wiele z opublikowanych przez nas książek ukazało się też w wersjach elektronicznych.

Nie zamierzamy spoczywać na laurach! W ciągu najbliższych miesięcy do księgarni trafi sześć kolejnych tytułów. Wkrótce ogłosimy także nasz plan wydawniczy na rok 2018.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się