Jedność - Wakacje z książkami
 Rodzinny Piknik z Książką

Rodzinny Piknik z Książką

Podsumowanie I edycji Rodzinnego Pikniku z Książką

Udostępnij

Niezwykłe książkowe historie, znani pisarze i relaks na świeżym powietrzu. Tak przez dwa dni było w krakowskim Parku Jordana, który zamienił się w plenerowy salon książki. To wszystko dzięki premierowej edycji Rodzinnego Pikniku z Książką, który odbył się w dniach 15-16 września 2018 r. Impreza przyciągnęła całe rodziny i była doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą znanych i cenionych wydawnictw, zakupu książek w atrakcyjnych cenach, a przede wszystkim do spotkań z popularnymi autorami.

 Dodatkowe atrakcje zapewniło również Krakowskie Biuro Festiwalowe operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Teatr Groteska czy Międzynarodowe Centrum Kultury. To była prawdziwa literacka uczta.

 Premierowa edycja Rodzinnego Pikniku z Książką cieszyła się ogromną popularnością zarówno wśród tych małych, jak i dużych miłośników czytania. Publiczność przyciągnął szeroki program towarzyszący oraz bogata oferta, którą zapewniło kilkadziesiąt znanych wydawnictw m.in. BJ Service, Dreams Wydawnictwo, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Czarne oraz Wydawnictwo Skrzat.

Atrakcje dla każdego!

W Parku Jordana pojawiła się specjalna strefa, w której każdy mógł porozmawiać z pisarzami, otrzymać autograf, a także zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Wśród gości znaleźli się m.in. Andrzej Burkiet, Wiesław Drabik, Patrycja Filak, Dariusz Grochal, Marta H. Milewska, Krzysztof Niedźwiedzki, Asia Olejarczyk, Adam Studziński, Alicja Strzebońska, Hanna Wasiak czy Mariusz Wollny.

Nie zabrakło również specjalnych atrakcji dla dzieci. Organizatorzy przygotowali liczne edukacyjne warsztaty, w trakcie których najmłodsi bibliofile mogli zrobić własne zakładki do książek, wziąć udział w warsztatach ilustratorskich i plastycznych, a także poznać tajniki operowania głosem, które przedstawił Franciszek Muła - aktor Teatru Groteska. Dużą popularnością cieszyło się również wspólne czytanie „Przygód kilka owcy i wilka”, „Małego Księcia” i „Lokomotywy”, a także gry i zabawy dla dzieci przy muzyce klasycznych tańców polskich.

Swoje atrakcje przygotowało również Krakowskie Biuro Festiwalowe. Dzieci licznie wzięły udział w warsztatach ilustratorskich z Anną Kaszubą-Dębską wokół premierowej książki „Poczet królowych polskich”, warsztatach komiksowych z Arturem Wabikiem oraz warsztatach tworzenia smoków z Żywą Pracownią. Ogromną popularnością cieszyła się również akcja wymiany książek pod nazwą Drugie Życie Książki.

Z książką w niezwykłym plenerze.

Park Jordana, niezwykle popularny wśród mieszkańców Krakowa, idealnie wpisał się w atmosferę Rodzinnego Pikniku z Książką, co potwierdziła wysoka frekwencja. Zwiedzający podkreślali, że wydarzenie to świetna okazja do relaksu na świeżym powietrzu, spędzenia czasu
z najbliższymi oraz pokazywania świata literatury dzieciom poprzez zabawę.

Organizatorzy.

Premierową edycję wydarzenia zorganizowało Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Targi w Krakowie. Projekt został sfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Organizatorzy już teraz zapraszają na drugą edycję tej imprezy, która odbędzie się w czerwcu 2019 r. Do zobaczenia.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się