Podsumowanie wydarzenia TargiKsiazki.Online

Podsumowanie wydarzenia TargiKsiazki.Online

Podsumowanie wydarzenia TargiKsiazki.Online

Udostępnij

TaKsiazka.pl, jedna z największych internetowych księgarni w Polsce i organizator wydarzenia TargiKsiazki.Online, może ogłosić sukces.To były trzy tygodnie literackiej uczty. Impreza trwała od 1 do 21 czerwca. Przez ten czas 400 000 czytających internautów wzięło udział w 76 wirtualnych wydarzeniach. Spędzili na targach łącznie 38 godzin i 15 minut! Komentarze po imprezie są wyłącznie pozytywne, a uczestnicy domagają się kolejnej edycji.

TargiKsiazki.Online - to trzeba powtórzyć!

Impreza trwała od 1 do 21 czerwca. Przewidywała aż sześć różnorodnych formuł spotkań w świecie wirtualnym - wieczorynki, live, wywiady, czaty, szkolenia, warsztaty dla dzieci. Czytelnicy spędzili na targach łącznie 38 godzin i 15 minut!  
- To było przedsięwzięcie dość wymagające organizacyjnie i technicznie - mówi Łukasz Kierus, właściciel księgarni TaniaKsiazka.pl. - Postanowiliśmy zrobić najdłuższe i najbardziej zróżnicowane pod względem treści wirtualne wydarzenie czytelnicze w Polsce. I udało się. Wszystkie propozycje okazały się trafione. Największym powodzeniem, co było do przewidzenia, cieszyły się spotkania z pisarzami. Natomiast inaczej niż na tradycyjnych wieczorkach czytelnicy wprost zasypali autorów pytaniami, komentarzami. Policzyliśmy, było ich dokładnie 13 686! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność. Daje nam to paliwo do organizacji kolejnych wydarzeń.

Jakub Małecki prawie spadł z krzesła

Z pewnością wielu czytelników przyciągnęły na TargiKsiazki.Online nazwiska pisarzy. Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem oraz Jakubem Ćwiekiem obejrzało 16 tys. osób. Pod wydarzeniem pojawiło się ponad 1000 komentarzy. Na wieczór z Jakubem Małeckim, autorem popularnych powieści obyczajowych i fantasy zajrzało aż 50 tys. internautów.
 
To było ogromnie miłe spotkanie. A kiedy się dowiedziałem, że czytelnicy zadali w trakcie ponad 1100 pytań, prawie spadłem z krzesła. Dziękuję!

- powiedział po spotkaniu Jakub Małecki.

Tym, co wyróżniało TargiKsiazki.Online była też ogromna różnorodność tematów i gatunków: od sensacyjno-kryminalnych przez kulinarne, kobiece, aż po pozycje dla dzieci, które cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.
- Hitem sprzedażowym targów okazała się książka kucharska "Jadłonomia po polsku" autorstwa zadeklarowanej weganki Marty Dymek. W czołówce znalazły się również dwie pozycje dla dzieci, takie jak: "Niezłe ziółko" Barbary Kosmowskiej i "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyny Bednarek - podsumowuje Edyta Niewińska, koordynator PR w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Strefa niegrzecznych książek

Mimo powszechnego przekonania, że bezpośredniego kontaktu z autorem nic nie jest w stanie zastąpić (i oczywiście tak jest!) okazało się, że niektóre tematy w formule online mają większy potencjał, ponieważ wyzwalają w czytelnikach śmiałość. Tak było w przypadku panelu dotyczącego polskiej literatury erotycznej, działu zazwyczaj pomijanego w literackich dyskusjach. Pomysł jego organizacji wyszedł od Wydawnictwa Kobiecego. W spotkaniu wzięło udział 4 panelistów: Agnieszka Stankiewicz-Kierus, szefowa Wydawnictwa Kobiecego, Agnieszka Lingas-Łoniewska, bestsellerowa autorka romansów, Zuzanna Burkowska - prowadząca blog Kulturalna Szafa i Robert Ziębiński – pisarz, dziennikarz i były redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya”.

- Obawialiśmy się, czy internetowa dyskusja w większym gronie się sprawdzi, ale już w trakcie spotkania padły rekordy reakcji i komentarzy. Podczas live było ich 2,5 tysiąca. Większość wyrażała po prostu uznanie, że się tym tematem bez żadnej pruderii zajęliśmy - mówi Magdalena Ignaciuk, kierownik do spraw marketingu w Wydawnictwie Kobiecym. - Okazało się, że miłośniczki tego rodzaju literatury często czują się wykluczone, nawet wstydzą się tego, że czytają “romansidła”. Tymczasem ta literatura zaspokaja bardzo ważne potrzeby, pozwala na przełamywanie tabu i poznawanie siebie także od tej intymnej strony. Podczas rozmowy online nie bały się o tym mówić.

Dostrzegli to także organizatorzy, dlatego w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl pojawił się nowy dział “Strefa niegrzecznych książek”, a w nim takie kategorie jak: “Mundurowi”, ‘Różnica wieku”, “Romans biurowy”, “Second chance”.
- Trudno zignorować fakt, że jest popyt na erotyczną literaturę i już chyba czas wyjść z szafy - komentuje Magdalena Ignaciuk
 
Wyjątkowa atmosferaImpreza miała także swój biznesowy wymiar, a efekt przeszedł oczekiwania organizatorów. TaniaKsiazka.pl odnotowała trzycyfrowy  wzrost wartości transakcji w porównaniu z analogicznym okresem w 2019.TargiKsiazki.Online to wspólna inicjatywa branży książkowej. Zaangażowali się w nią wydawcy, pisarze oraz influencerzy. Wszyscy są zgodni: “To trzeba powtórzyć!”. Wydarzenia w przestrzeni wirtualnej umożliwiają uczestnictwo nowym grupom odbiorców, którzy do tej pory nie chodzili na wieczorki autorskie - mieszkańcom małych miejscowości, osobom mających ograniczenia w poruszaniu się czy zwyczajnie nie lubiących tłumów na tradycyjnych wydarzeniach.Wszyscy są pod wrażeniem sprawności organizacyjnej TaniaKsiazka.pl. Przy takiej ilości wydarzeń łatwo było o techniczne spięcia, ale wszystko poszło nadzwyczaj gładko. W komentarzach podkreślany jest przyjazny klimat wydarzenia- Wyjątkowa atmosfera, moc wspaniałych spotkań, inspirujące rozmowy, tony książek, a wszystko to... bez wychodzenia z domu! Trzymam kciuki, by TargiKsiazki.Online stały się już coroczną tradycją. Ja na pewno wrócę. - podsumowuje Olga Kowalska, blogerka z WielkiBuk.com.
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się